Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Politycy TR spotkali się z szefem frakcji socjaldemokratów w PE

0
Podziel się:

Politycy Twojego Ruchu spotkali się w czwartek w Warszawie z Hannesem
Swobodą, przewodniczącym Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie
Europejskim - poinformował PAP rzecznik TR Andrzej Rozenek. Rozmowa dotyczyła m.in. przyszłości
europejskiej lewicy.

bEEEwPZx

Politycy Twojego Ruchu spotkali się w czwartek w Warszawie z Hannesem Swobodą, przewodniczącym Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim - poinformował PAP rzecznik TR Andrzej Rozenek. Rozmowa dotyczyła m.in. przyszłości europejskiej lewicy.

Politycy spotkali się w siedzibie Twojego Ruchu. Rozenek poinformował, że podczas spotkania rozmawiano o sytuacji politycznej w Europie i w Polsce.

Według relacji rzecznika TR Swoboda stwierdził, że "trzeba przedefiniować spór polityczny z walki między zwolennikami a przeciwnikami Unii, na spór o to, czy Europa ma być lewicowa, czy prawicowa".

bEEEwPZz

Przewodniczący Grupy Socjalistów i Demokratów w PE podkreślił, że jest zwolennikiem współpracy lewicy i centrolewicy. Rozenek relacjonował, że "lewica europejska, zdaniem Swobody, nie powinna czekać na koniec kryzysu, tylko dążyć do realnych zmian w zakresie gospodarczym, społecznym i praw człowieka".

Wiceszefem Twojego Ruchu jest europoseł Marek Siwiec, który należy do Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim.(PAP)

tgo/ mok/ mow/

bEEEwQaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)