Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polki wygrały konkurs miasta Umea, Europejskiej Stolicy Kultury 2014

0
Podziel się:

Trzy Polki wygrały międzynarodowy konkurs w kategorii design zorganizowany
przez szwedzkie miasto Umea, gospodarza tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2014.

Trzy Polki wygrały międzynarodowy konkurs w kategorii design zorganizowany przez szwedzkie miasto Umea, gospodarza tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2014.

Hanna Ferenc, Joanna Pruchnicka oraz Michalina Musielak stworzyły teczkę z informacjami o atrakcjach turystycznych Umea, która zachęca do dodawania własnych zdjęć, notatek oraz opinii. Tak wzbogacone kartki można następnie złożyć w koperty i wysłać bliskiej osobie lub przywieźć do domu jako pamiątkę.

"To taki zestaw pozwalający na zbieranie wspomnień" - stwierdza współtwórczyni projektu Michalina Musielak. Opowiada, że pomysł powstał, gdy jedna z nich (Joanna Pruchnicka) wyjechała na rok do szkoły designu w Umea i wysłała swoim koleżankom koperty zawierające m.in. charakterystyczną dla północy Szwecji korę brzozy.

"Mamy nadzieję, że nasz projekt rzeczywiście będzie służyć odwiedzającym Umea" - podkreśla Michalina Musielak.

W nagrodę Polki otrzymają 3 tys. euro oraz zostaną zaproszone w 2014 roku do Umea na inaugurację obchodów tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

W ramach "Artists Caught by [Umea]", na który nadesłano 500 propozycji, przyznano także dwie nagrody w kategorii fotografia. Trafiły one do uczestników z Włoch oraz Holandii.

Krajowe finały konkursu odbyły się jesienią w Kopenhadze, Warszawie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu, Mediolanie, Barcelonie oraz Hamburgu. Prace oceniało międzynarodowe jury, swoje głosy mogli także oddać internauci.

Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie www.caughtbyumea.com.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk (PAP)

zys/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)