Notowania

polska
14.10.2009 08:21

Północno-wschodnia Polska: rośnie liczba awarii

# dochodzą nowe dane #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą nowe dane #

14.10. Białystok (PAP) - Do ponad 50 tysięcy wzrosła liczba odbiorców pozbawionych w środę rano prądu w północno-wschodniej Polsce, w wyniku awarii wywołanych silnym wiatrem, któremu miejscami towarzyszą opady śniegu i śniegu z deszczem.

Jak poinformował PAP Andrzej Piekarski rzecznik PGE Dystrybucja Białystok, która to spółka zasięgiem swego działania obejmuje województwo podlaskie i część warmińsko-mazurskiego, uszkodzona została również główna linia 400 kilowoltów, zasilająca region. Jak poważna jest awaria i ile może potrwać jej naprawa, na razie nie wiadomo.

Według informacji Piekarskiego, prądu nie ma m.in. w okolicach Białegostoku a także Ełku i Mikołajek, Augustowa, Bielska Podlaskiego, Hajnówki i Siemiatycz. "Poza miastem (Białymstokiem) praktycznie wszędzie mamy awarie" - dodał. Zaznaczył, że sytuacja stale zmienia się i możliwe, że w kolejnych meldunkach służb liczba uszkodzeń ulegnie zmianie.

Strażacy zanotowali dotąd ponad czterdzieści różnych zdarzeń związanych z silnym wiatrem, głównie wyjazdów do powalonych na drogi drzew. Meteorolodzy informują, że opady śniegu w tej części regionu mogą utrzymywać się przez cały dzień, temperatura nie przekroczy 2-3 stopni Celsjusza. Wiatr w porywach może osiągać 90 km/h, lokalnie powodując zawieje śnieżne. (PAP)

rof/ mag/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz