Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polscy ratownicy nagrodzeni w Stanach Zjednoczonych

0
Podziel się:

Zespół reprezentujący Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach okazał
się najlepszy w dwóch specjalistycznych konkurencjach w ramach zakończonych właśnie II
Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Medycznego w Stanach Zjednoczonych - poinformowano podczas
czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Zespół reprezentujący Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach okazał się najlepszy w dwóch specjalistycznych konkurencjach w ramach zakończonych właśnie II Międzynarodowych Zawodów Ratownictwa Medycznego w Stanach Zjednoczonych - poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach.

W zawodach startowały 3 zespoły ratownicze z Polski i 6 ze Stanów Zjednoczonych, reprezentujących zarówno pogotowie, jak i straż pożarną. Zawody wygrała drużyna strażaków z Nowego Jorku, natomiast polski zespół był najlepszy w dwóch dodatkowo ocenianych zadaniach na symulatorach dorosłego i noworodka. W skład zespołu wchodzili: pielęgniarka Izabela Siuda, pielęgniarz Janusz Łucja oraz kapitan zespołu Michał Starosolski.

W przypadku dorosłego scenariusz przewidywał interwencję po utracie przytomności. W drugiej sytuacji urodzony niespodziewanie poza szpitalem noworodek nie oddychał i nie dawał oznak życia. "Oceniane było postępowanie zgodne z procedurą i jego płynność. Amerykanie uznali, że działaliśmy +jak płynący wodospad+, nie było momentu zawahania, wszystkie czynności były wykonywane jedna za drugą" - powiedział jeden z nagrodzonych ratowników Janusz Łucja.

Jak mówi, napięcie podczas zawodów jest podobne do tego podczas prawdziwej akcji ratowniczej. "Zawody traktujemy jednak jako szkołę. Możemy się naprawdę sprawdzić, zobaczyć rzeczy, które lepiej żeby nam się nie przydarzyły, ale jeśli się przydarzą, to już będziemy wiedzieli, jak postępować, pomagając poszkodowanemu" - dodał. (PAP)

lun/ bno/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)