Notowania

książki
15.06.2009 15:08

Polska gościem honorowym paryskich targów książki poetyckiej

Polska będzie gościem honorowym tegorocznej edycji targów książki poetyckiej Marche de la Poesie, które odbywać się będą od 18 do 22 czerwca w Paryżu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polska będzie gościem honorowym tegorocznej edycji targów książki poetyckiej Marche de la Poesie, które odbywać się będą od 18 do 22 czerwca w Paryżu.

Targi Marche do la Poesie, najważniejsze wydarzenie poetyckie we Francji, to impreza plenerowa, organizowana na placu Saint-Suplice w centrum Paryża. Składa się z dwu części - targów z udziałem francuskich wydawców poezji oraz spotkań z autorami, koncertów, projekcji filmowych.

W ramach polskiego wystąpienia do Francji przyjedzie pięcioro poetów: Ewa Lipska, Tomasz Różycki, Dariusz Suska, Adam Zagajewski i Adam Zdrodowski. Ich wiersze będą czytane w oryginale przez niech samych, a także we francuskim przekładzie przez miejscowych aktorów. Zaplanowano dwa duże wieczory autorskie - 19 czerwca odbędzie się on na targach, 22 czerwca - w sali paryskiego merostwa. 20 i 21 czerwca polscy poeci będą rozdawać autografy na stoisku polskim (przygotowanym przez Instytut Książki) oraz na stoiskach wydawców francuskich. Pierwszego dnia targów - 18 czerwca - odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua.

Przez cały czas trwania targów w paryskim kinie Arlequin odbywać się będzie festiwal filmów polskich. Publiczność obejrzy m.in. "Popiół i diament" i "Panny z Wilka" Andrzeja Wajdy, "Pornografię" Jana Jakuba Kolskiego, "Salto" Tadeusza Konwickiego. (PAP)

aszw/ ls/ mow/

Tagi: książki, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz