Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.02.2011 19:24

Polski salezjanin zginął w Tunezji

Polak, ksiądz ze zgromadzenia salezjanów zginął w piątek w Tunezji - poinformowało PAP polskie MSZ. Polak padł ofiarą zabójstwa, sprawa ma charakter kryminalny. Ciało Polaka znaleziono w jednej z dzielnic Tunisu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polak, ksiądz ze zgromadzenia salezjanów zginął w piątek w Tunezji - poinformowało PAP polskie MSZ. Polak padł ofiarą zabójstwa, sprawa ma charakter kryminalny. Ciało Polaka znaleziono w jednej z dzielnic Tunisu.

"Dziś nasza ambasada w Tunezji otrzymała informację o śmierci Polaka, salezjanina" - powiedział w piątek PAP Rafał Sobczak z Biura Rzecznika Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Sobczak, że było to zabójstwo. Jak dodał, był to "przypadek indywidualny o charakterze kryminalnym". "Nie wiążemy tego w żaden sposób z sytuacją w Tunezji" - podkreślił.

Dodał, że po otrzymaniu tej informacji na miejsce tragicznego zdarzenia udał się polski konsul. "Obecnie konsul jest w stałym kontakcie z miejscowymi władzami, policją i sądem oraz zgromadzeniem oo. salezjanów w Tunisie" - zaznaczył.

Sobczak zapewnił, że natychmiast rozpoczęło się śledztwo tunezyjskiej policji, które ma wyjaśnić okoliczności śmierci Polaka. Sprawą zajęła się policja kryminalna.

"Po tej informacji nasza ambasada wysłała również notę do tunezyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z żądaniem pilnego przekazania raportu z sekcji zwłok. Zostały także poinformowane o tym zajściu delegacje Unii Europejskiej, a także placówki państw UE oraz NATO w Tunisie" - dodał.

Informację o polskim księdzu jako pierwszy podał portal wirtualna polska.pl.

W grudniu ubiegłego roku doszło w Tunezji do rewolty, której uczestnicy domagali się poprawy warunków życia i politycznej liberalizacji. W jej wyniku 14 stycznia zbiegł z kraju sprawujący władzę od 23 lat prezydent Zin el-Abidin Ben Ali. Sytuacja wewnętrzna w Tunezji jest nadal niestabilna.

We wtorek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Tunezji zniosło nocną godzinę policyjną, ale stan wyjątkowy w kraju został na razie utrzymany.(PAP)

ann/ mok/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz