Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polskie jachty zyskują popularność w Portugalii

0
Podziel się:

Rośnie eksport polskich łodzi do Portugali. Od stycznia do listopada 2010 r.
jego wartość wyniosła 270 tys. euro, przy 137 tys. euro w 2009 r. Rosnące zainteresowanie naszym
sprzętem potwierdziły targi NAUTICAMPO Lisboa Boat Show 2011.

Rośnie eksport polskich łodzi do Portugali. Od stycznia do listopada 2010 r. jego wartość wyniosła 270 tys. euro, przy 137 tys. euro w 2009 r. Rosnące zainteresowanie naszym sprzętem potwierdziły targi NAUTICAMPO Lisboa Boat Show 2011.

Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Salonu Żeglarstwa NAUTICAMPO Lisboa Boat Show zaprezentowano 13 modeli polskich łodzi: żaglowych i motorowych. Na 400 metrach kwadratowych ekspozycji swoją ofertę prezentują firmy należące do Klastra Polskie Jachty: Balt-Yacht, Raptor Yachts, Northman, Nautiner Yachts, Sobusiak Yacht Yard, Pegazus, Darek Co., Mirage Boats, AM Jacht Service, Skipper Yachts i Bond Yachts.

Zdaniem Bogdana Zagrobelnego, radcy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Lizbonie, polskie łodzie cieszą się dużym powodzeniem. "Niewątpliwy wpływ na to ma fakt, że w tegorocznej edycji wystawy organizatorzy przyznali nam specjalny status tzw. kraju zaproszonego" - powiedział PAP Zagrobelny.

"Dodatkowo na naszym stoisku informacyjnym prezentujemy też materiały promocyjne nadesłane przez polskich producentów, którzy w tym roku nie dotarli ze swoją ofertą do Portugalii" - poinformował Zagrobelny.

Jacek Gleba z Klastra Polskie Jachty potwierdził duże zainteresowanie Portugalczyków polskimi jednostkami pływającymi. "Myślę, że wynika ono przede wszystkim z braku w ofercie innych wystawców jachtów o długości od 6,7 do 10 metrów, a także z dobrej relacji ceny do jakości naszych produktów" - powiedział Jacek Gleba.

Ceny wystawionych w Lizbonie przez polskie firmy łodzi motorowych są bardzo zróżnicowane - od 4 tys. do 69 tys. euro.

Zdaniem radcy, polskie firmy oferujące łodzie mają duże perspektywy na portugalskim rynku. "Od stycznia do listopada 2010 r. wartość eksportu polskich jachtów do Portugalii wyniosła 270 tys. euro, dla porównania w całym 2009 r. było to tylko 137 tys. euro" - powiedział Bogdan Zagrobelny.

Rozpoczęta w środę w Lizbonie impreza wystawiennicza kończy się w niedzielę. W jej trakcie zaprezentowano m.in. łodzie żaglowe i motorowe, silniki, oferty portugalskich przystani, a także usługi turystyczne rzeczne oraz sprzęt do nurkowania i wędkarstwa sportowego.

Polska jest jednym z czołowych producentów łodzi żaglowych i motorowych o długości do 9,5 m. Rocznie produkowanych jest w naszym kraju ponad 20 tys. tego typu jednostek pływających. Eksportowane są głównie do Niemiec, Francji oraz Szwecji.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ amac/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)