Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 14:38

Polskie miasta i inwestycje zaprezentują się w Cannes

Przedstawiciele polskich miast - gospodarzy Euro 2012, a także m.in. Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi i Szczecina - wezmą udział w 23. edycji targów MIPIM, które odbędą się w Cannes od 6 do 9 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedstawiciele polskich miast - gospodarzy Euro 2012, a także m.in. Częstochowy, Katowic, Krakowa, Łodzi i Szczecina - wezmą udział w 23. edycji targów MIPIM, które odbędą się w Cannes od 6 do 9 marca.

Na tegorocznych targach MIPIM walory inwestycyjne swoich miast zaprezentują również przedstawiciele Bytomia, Gliwic, Gniezna, Gryfina, Pruszcza Gdańskiego, Rybnika, Sopotu i Zawiercia.

W trakcie czterech dni, w ponad 60 konferencjach tematycznych uczestniczyć będzie około 250 specjalistów z branży. Jeden z paneli poświęcono możliwościom inwestycyjnym w Polsce na tle innych krajów regionu. Prelegentami podczas tego panelu będą przedstawiciele działającego w naszym kraju dewelopera Mayland Real Estate, niemieckiego banku Landesbank Hessen-Thueringen oraz polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

"Z doświadczenia wiem, że targi MIPIM dają możliwość podzielenia się z inwestorami doświadczeniami z polskiego rynku centrów handlowych. W tym roku również będziemy przekonywać, że Polska była i nadal jest bardzo dobrym miejscem do inwestowania" - powiedział PAP wiceprezes zarządu Mayland Real Estate Yann Guen.

Dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield Wojciech Pisz zwrócił uwagę na to, że na zbliżających się targach MIPIM zostaną zweryfikowane aktualne plany inwestorów w świetle ostatnich wydarzeń na świecie.

"Mamy nadzieję, że Polska będzie nadal postrzegana jako atrakcyjny rynek inwestycyjny" - stwierdził.

O zainteresowaniu zagranicznych inwestorów polskim rynkiem świadczy wartość przeprowadzonych na nim transakcji sprzedaży nieruchomości komercyjnych, która w 2011 r. wzrosła w porównaniu z rokiem 2010 o ponad 30 proc. i wyniosła 2,56 mld euro.

W czwartek 8 marca podczas targów zostaną nagrodzone najciekawsze projekty z poszczególnych sektorów branży, m.in. najlepsze galerie handlowe, budynki biurowe, mieszkaniowe, obiekty przemysłowo-magazynowe i hotele.

Organizatorzy spodziewają się na tegorocznych MIPIM około 19 tys. uczestników z całego świata. Targi w Cannes to najważniejsza i najbardziej prestiżowa europejska impreza związana z rynkiem nieruchomości, podczas której przedstawiane są najnowsze projekty inwestycyjne. W tym roku po raz pierwszy na targach omówione zostaną także innowacyjne technologie w budownictwie oraz zagadnienia wiążące się z obiektami sportowymi, a także logistyką. (PAP)

ska/ mki/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz