Notowania

wiadomości
25.10.2013 10:29

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska - 17. edycja konkursu

Po raz 17. ogłoszono konkurs dla dziennikarzy o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Organizatorzy czekają na prace dziennikarskie, które poszerzają wiedzę o kraju sąsiada i przyczyniają się do lepszego wzajemnego rozumienia się przez Polaków i Niemców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz 17. ogłoszono konkurs dla dziennikarzy o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Organizatorzy czekają na prace dziennikarskie, które poszerzają wiedzę o kraju sąsiada i przyczyniają się do lepszego wzajemnego rozumienia się przez Polaków i Niemców.

Informację na temat konkursu przekazał PAP Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska jest przyznawana w trzech kategoriach: prasa, radio, telewizja, a wysokość każdej z nich wynosi 5 tys. euro.

Fundatorami są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Roberta Boscha i sześć regionów partnerskich - niemieckie kraje związkowe: Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia oraz trzy polskie województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.

W tej edycji zostanie także wyłoniony laureat Nagrody Specjalnej "Dziennikarstwo na Pograniczu" - wyróżnienia ufundowanego przez Brandenburgię. W tym przypadku, jury będzie czekało na materiały dokumentujące integrację, przemiany i nowe problemy codzienności na pograniczu, przygotowane przez dziennikarzy z sześciu regionów partnerskich. Wysokość tej nagrody to także 5 tys. euro.

Dziennikarze, stacje radiowe i telewizyjne oraz redakcje z Polski i Niemiec mogą zgłaszać prace opublikowane po raz pierwszy w 2013 roku. Konkurs oficjalnie wystartował 17 października, a termin przyjmowania zgłoszeń minie 10 stycznia 2014 roku.

Zgłaszane prace powinny przybliżać życie codzienne i problemy społeczne sąsiedniego kraju. Powinny przyczyniać się do poszerzania wiedzy Polaków i Niemców o sobie nawzajem, a także pomagać zrozumieć politykę, zjawiska gospodarcze, osiągnięcia nauki i kultury obu państw.

Tematy mogą dotyczyć wszystkich aspektów relacji polsko-niemieckich, a także wspólnej historii obu krajów, zarówno tej dawnej jak i najnowszej.

Laureatów 17. edycji konkursu poznamy podczas VII Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które odbędą się 8 i 9 maja 2014 roku w Poczdamie.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska przyznawana jest od 1997 roku; od 2008 roku wręczana jest ramach corocznych Polsko-Niemieckich Dni Mediów. W tym roku została wręczona w czerwcu we Wrocławiu.

Pełne warunki uczestnictwa oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl (PAP)

mmd/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz