Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polsko-niemiecki quiz internetowy dla młodzieży

0
Podziel się

Rozpoczął się quiz internetowy, który
pozwoli polskiej i niemieckiej młodzieży lepiej poznać kraj
sąsiada i Unię Europejską oraz wygrać atrakcyjną nagrodę -
poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach.

bEhMTtph

Rozpoczął się quiz internetowy, który pozwoli polskiej i niemieckiej młodzieży lepiej poznać kraj sąsiada i Unię Europejską oraz wygrać atrakcyjną nagrodę - poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Polsko-Niemiecki Konkurs Internetowy "Hallo Nachbar! / Witaj Sąsiedzie!" organizują wspólnie stowarzyszenie Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e.V. z Lipska i Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Quiz jest dostępny na stronie www.quiz-europa.eu, potrwa do 25 kwietnia tego roku. Jest rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: 14-16 i 17-20 lat.

bEhMTtpj

Młodzi Niemcy i Polacy, biorący udział w konkursie, mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat Polski i Niemiec oraz Unii Europejskiej i jej instytucji. Uczniowie, szukając odpowiedzi na pytania dotyczące historii, polityki oraz kultury Europy, będą poznawać m.in. zwyczaje sąsiada po drugiej stronie granicy. W polskiej części konkursu padają np. pytania o to, który niemiecki region słynie z tortu wiśniowego, ilu obywateli mają Niemcy oraz ilu deputowanych liczy obecnie Parlament Europejski.

Spośród polskich i niemieckich uczestników, którzy udzielą prawidłowych odpowiedzi, Bildungswerk Sachsen wyłoni zwycięzców, którzy w nagrodę spędzą wspólnie tydzień od 5 do 11 lipca 2009 nad mazurskimi jeziorami.

Patronat nad konkursem sprawuje premier kraju związkowego Saksonia Stanisław Tillich. Inicjatywę wsparły też Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej i Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. (PAP)

lun/ hes/ bk/

bEhMTtpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)