Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pomoc dla ubogich. Dostaną 700 komputerów z dostępem do internetu

0
Podziel się

Uczestnicy będą mogli użytkować komputery do zakończenia projektu, do maja 2019 roku. Co stanie się ze sprzętem dalej, na razie nie wiadomo.

Pomoc dla ubogich. Dostaną 700 komputerów z dostępem do internetu
(Extra Ketchup/CC/Flickr)
bErYlcOJ

700 komputerów z dostępem do internetu do maja 2014 trafi do ubogich rodzin, osób niepełnosprawnych, emerytów i rencistów z Białegostoku. Miasto rozpoczęło dostarczanie sprzętu do domów uczestników. Projekt ma zapobiec tzw. wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców.

Do końca tego roku do uczestników projektu dostarczonych zostanie 200 komputerów, kolejne 500 trafi do rodzin do maja 2014 roku - poinformowała we wtorek PAP Urszula Boublej z Urzędu Miasta w Białymstoku.

Projekt _ Cyfrowy Białystok - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku _ dofinansowany jest z unijnych funduszy w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, budżetu państwa i budżetu Białegostoku. Jego całkowita wartość to blisko 6,4 mln zł.

bErYlcOL

Projekt przygotowany jest dla 700 uczestników (tyle jest komputerów). Skierowany jest do osób, które nie mają dostępu do internetu, a ich dochody są niskie i uprawniają do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej i rodzinnej.

Do uczestników trafią stacjonarne komputer wyposażone w oprogramowanie i bezpłatny dostęp do sieci internetowej. Boublej powiedziała, że kiedy wszystkie komputery zostaną już dostarczone, rozpoczną się szkolenia z podstaw obsługi komputera, a także warsztaty z edycji tekstu.

Oprócz tego 50 placówek w mieście, przede wszystkim szkoły, gdzie będą odbywały się szkolenia, dostanie w sumie 400 komputerów z dostępem do internetu. 50 innych placówek ma zostać podłączonych do sieci, już bez dostarczenia komputerów. Boublej powiedziała, że część komputerów trafiła już do szkół.

Według założeń projektu zdecydowana większość komputerów u osób indywidualnych będzie miała zasięg i dostęp do bezpłatnej sieci, stworzonej na potrzeby szkół i innych placówek w nim uczestniczących.

bErYlcOR

Jak mówił wcześniej PAP dyrektor departamentu informatyki w Urzędzie Miejskim w Białymstoku Krzysztof Lachowski, dla części uczestników projektu konieczne będzie zapewnienie dostępu do internetu z innego źródła, np. od dostawcy komercyjnego (pieniądze na to są w programie). Według jego szacunków może to dotyczyć ok. 20 proc. uczestników projektu.

Uczestnicy będą mogli użytkować komputery do zakończenia projektu, do maja 2019 roku. Co stanie się ze sprzętem dalej, na razie nie wiadomo.

Czytaj więcej w Money.pl

bErYlcPm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)