Notowania

wiadomości
28.12.2012 11:37

Pomorskie: B. wiceprezydent Otwocka nowym zastępcą prezydenta Słupska

Były wiceprezydent Otwocka (Mazowieckie) 58-letni Edward Zdzieborski wygrał konkurs na drugiego zastępcę prezydenta Słupska (Pomorskie) i został w piątek powołany na to stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Były wiceprezydent Otwocka (Mazowieckie) 58-letni Edward Zdzieborski wygrał konkurs na drugiego zastępcę prezydenta Słupska (Pomorskie) i został w piątek powołany na to stanowisko. *

Nowy zastępca prezydenta - jak powiedział w piątek PAP rzecznik słupskiego ratusza Dawid Zielkowski - jest z wykształcenia nauczycielem matematyki i ma ogromne doświadczenie w kierowaniu oświatą.

Edward Zdzieborski był w latach 1990 - 1994 burmistrzem warszawskiej dzielnicy Wesoła, w latach 1998 - 2002 radnym tej dzielnicy, potem jej wiceburmistrzem, w latach 2007 - 2011 pełnił funkcję wiceprezydenta Otwocka (Mazowieckie); ostatnio był kierownikiem Oświaty Gminnej w Wiązownie (Mazowieckie).

Prezydent Maciej Kobyliński informując radnych w piątek podczas sesji o powołaniu Zdzieborskiego określił go jako "bezpartyjnego fachowca".

Konkurs na drugiego zastępcę prezydenta Słupska ogłoszono pod koniec listopada br., po niespodziewanej dymisji Krzysztofa Sikorskiego (PO), który zajmował to stanowisko od marca 2011 r. Jako powód rezygnacji Sikorski podał odsunięcie go od prac nad budżetem Słupska na rok 2013 oraz wieloletnią prognozą finansową miasta.

Kobyliński w wydanym wówczas oświadczeniu zaprzeczył, by podejmował takie decyzje. Napisał też, że rezygnacją Sikorskiego jest zaskoczony, bo współpraca przebiegała dobrze.

Na konkurs zgłosiło się aż 55 osób. Z 25 kandydatami Kobyliński przeprowadził rozmowy kwalifikacyjne, w których najlepiej wypadł Zdzieborski.

Większość osób zainteresowanych pracą w charakterze drugiego zastępcy prezydenta Słupska - jak powiedział PAP rzecznik ratusza - pochodziła z woj. pomorskiego, ale byli też kandydaci z województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.

Pierwszym zastępcą prezydenta Słupska nadal jest Andrzej Kaczmarczyk, który był w przeszłości sekretarzem miasta. (PAP)

sibi/ son/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz