Notowania

wiadomości
18.06.2011 15:43

Pomorskie: Dk 91 w Zajączkowie Tczewskim odblokowana

# dochodzi inf. o odblokowaniu drogi #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf. o odblokowaniu drogi #

18.06. Gdańsk (PAP) - Odblokowano już drogę krajową nr 91 na wysokości miejscowości Zajączkowo Tczewskie, gdzie w sobotę wczesnym popołudniem doszło do wypadku. Ruch odbywa się wahadłowo. Rannych zostało sześć osób, w tym dwie ciężko.

O odblokowaniu drogi poinformował PAP rzecznik prasowy tczewskiej policji Dariusz Górski. Jak wyjaśnił, aby uniknąć korków, które mogą tworzyć się przy ruchu wahadłowym, osobom podróżującym do Gdańska policja zaleca objazd przez miejscowości: Koźliny, Suchy Dąb i Pruszcz Gdański.

Górski wyjaśnił, że do wypadku doszło, gdy prowadzony przez 21-letniego mężczyznę volkswagen transporter z przyczepką zjechał nagle na przeciwny pas ruchu. Auto dostawcze zderzyło się z dwoma samochodami osobowymi. Rzecznik sprostował wcześniejszą informację straży pożarnej, która podała, że w wypadku brały udział nie trzy, ale pięć aut.

Strażacy podali także, że w zdarzeniu ucierpiało siedem osób, ostatecznie jednak okazało się, że rany odniosło sześć osób dorosłych. "Dwóch najciężej rannych zostało odtransportowanych śmigłowcami do Gdańska" - dodał Górski.(PAP)

aks/ ura/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz