Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pomorskie: Nowy wiadukt na trasie Warszawa-Gdynia

0
Podziel się:

W Miłobądzu w okolicach Tczewa (Pomorskie) został w środę oddany do użytku
nowy wiadukt drogowy, zbudowany w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdynia. Jest to
pierwszy z ponad 100 wiaduktów, które powstaną w ramach tej inwestycji do 2014 roku.

W Miłobądzu w okolicach Tczewa (Pomorskie) został w środę oddany do użytku nowy wiadukt drogowy, zbudowany w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa-Gdynia. Jest to pierwszy z ponad 100 wiaduktów, które powstaną w ramach tej inwestycji do 2014 roku.

Jak poinformował Robert Kuczyński z Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych, budowa wiaduktu, z którego mogą korzystać piesi i samochody, trwała ok. roku i kosztowała 14 mln zł. Jest on połączony schodami z peronem kolejowym. Obiekt jest dwuprzęsłowy; łączy się z lokalną drogą od strony Żuław.

Nowy obiekt powstał w ramach modernizacji linii kolejowej na trasie z Szymankowa do Pruszcza Gdańskiego o długości 28 km. Na tym odcinku zmodernizowano tory o długości ponad 80 km; powstało m.in. 16 nowych peronów. Na tej trasie znajduje się też najdłuższy w Polsce most kolejowy przez Wisłę w Tczewie, który także został zmodernizowany.

W najbliższych dniach do użytku ma być też oddany wiadukt w Różynach. Obiekty w Cieplewie, Skowarczu i w Łęgowie mają być oddane do użytku w ciągu pół roku.

W najbliższych latach na remonty i budowę linii kolejowych w Pomorskiem ma być wydane ok. 3 mld zł. Powstanie Pomorska Kolej Metropolitalna, a odcinki linii Gdynia-Kościerzyna, Reda-Hel i Warszawa-Gdynia będą zmodernizowane.

Władze kolei zapowiadają, że w połowie 2014 r. jednym z efektów remontu infrastruktury kolejowej będzie przyspieszenie podróży do 160 km/godz., a na niektórych odcinkach nawet do 200 km/godz. Teraz pociągi poruszają się z prędkością do 120 km/godz.; lokalnie występują też ograniczenia do 40-60 km/godz. (PAP)

bls/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)