Notowania

pieniądze
03.04.2009 13:09

Pomorskie: Prokuratura musi uzupełnić dowody w procesie fałszerza pieniędzy

Prokuratura musi uzupełnić materiał dowodowy w sprawie mężczyzny oskarżonego o fałszowanie pieniędzy - postanowił w piątek Sąd Okręgowy w Słupsku i w związku z tym przerwał proces do maja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prokuratura musi uzupełnić materiał dowodowy w sprawie mężczyzny oskarżonego o fałszowanie pieniędzy - postanowił w piątek Sąd Okręgowy w Słupsku i w związku z tym przerwał proces do maja.

Oskarżenie zostało zobowiązane przez sąd m.in. do dostarczenia nagrania telewizyjnego programu dotyczącego fałszowania pieniędzy. Oskarżony Włodzimierz J. miał w nim występować w roli anonimowego eksperta. O tym, że taki program realizowano, zeznał na piątkowej rozprawie świadek obrony - prywatny detektyw ze Śląska.

Filmowy materiał w ocenie sądu może mieć znaczenie dla określenia odpowiedzialności oskarżonego co do jednego z zarzutów.

Włodzimierz J. jest oskarżony o podrobienie i posiadanie znacznej liczby banknotów o nominale 50 i 100 zł (chodzi o ok. 500 banknotów o łącznej wartości 43 tys. zł), próbę wprowadzenia w obieg fałszywych stuzłotówek o łącznym nominale 1,6 tys. zł i posiadanie nielegalnego programu komputerowego.

Za fałszowanie pieniędzy Włodzimierzowi J. grozi do 25 lat więzienia. Oskarżony przyznaje się jedynie do posiadania fałszywych banknotów.

Włodzimierza J. w listopadzie 2007 r. zatrzymali w Słupsku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z teczką wypełnioną fałszywymi pieniędzmi. Z ustaleń prokuratury wynika, że banknoty wyprodukowano za pomocą kserokopiarki. Falsyfikaty w ocenie Centralnego Laboratorium Kryminalistyczne nie były zbyt wysokiej jakości.

Śledztwo w tej sprawie początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Słupsku. Potem przejęło je gdańskie biuro ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej. Włodzimierz J. od momentu zatrzymania przebywa w areszcie. Oskarżony był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Przed zatrzymaniem przez CBŚ poszukiwano go 9 listami gończymi. (PAP)

sibi/ itm/ mow/

Tagi: pieniądze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz