Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 14:33

Pomorskie: Spaliła się część ośrodka wczasowego w Łebie

# Dochodzi inf. o zakończeniu dogaszania pogorzeliska #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzi inf. o zakończeniu dogaszania pogorzeliska #

06.07. Słupsk (PAP) - Zakończyła się akcja gaśnicza w ośrodku wczasowym w Łebie (Pomorskie) - poinformował w środę po południu PAP dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Lęborku. W nocy z wtorku na środę doszczętnie spaliła się tam część restauracyjno-dyskotekowa ośrodka.

Pożar objął powierzchnię ok. 1,2 tys. m kw. Spalony budynek to drewniana konstrukcja pokryta trzciną posadowiona na murowanym fundamencie. Ogień strawił też częściowo handlowo-gastronomiczny pawilon przylegający do objętej pożarem budowli.

Z ogniem walczyło 13 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Strażakom udało się uratować 20 drewnianych domków letniskowych stojących w pobliżu palącej się konstrukcji.

W pożarze nie ucierpiał nikt z wczasowiczów. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lęborku Daniel Pańczyszyn powiedział PAP, że w spalonym budynku nikogo nie było, natomiast ze stojących opodal domków trzeba było ewakuować ok. 30 osób.

Jak poinformował zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lęborku Tomasz Loroch, dwaj strażacy uczestniczący w gaszeniu doznali lekkich obrażeń.

Przyczyny pożaru nie są znane. Ustalają je biegli. Nie oszacowano też strat wywołanych przez ogień.

Pożar zgłoszono straży pożarnej o godz. 23.36. W gaszeniu brało udział 60 strażaków z Lęborka, Łeby, Nowej Wsi Lęborskiej i Wicka. (PAP)

sibi/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz