Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomorskie: Zarzut podwójnego zabójstwa dla zatrzymanego w Szwajcarii

0
Podziel się:

Słupska prokuratura przedstawiła we wtorek zarzut popełnienia podwójnego
zabójstwa Józefowi W. Mężczyzna miał zabić dwóch braci R; z ustaleń prokuratury wynika, że motywem
zabójstwa były finansowe rozliczenia między nim a braćmi.

bETUuTvV

Słupska prokuratura przedstawiła we wtorek zarzut popełnienia podwójnego zabójstwa Józefowi W. Mężczyzna miał zabić dwóch braci R; z ustaleń prokuratury wynika, że motywem zabójstwa były finansowe rozliczenia między nim a braćmi.

Mieszkający samotnie w jednorodzinnym domu bracia R. zginęli 21 września 2010 roku. Sekcja zwłok wykazała, że obaj zostali pobici, jednak bezpośrednią przyczyną zgonu obu mężczyzn było uduszenie na skutek przebicia płuc przez połamane żebra. Z ustaleń prokuratury wynika, że motywem zabójstwa były finansowe rozliczenia między braćmi R. a Józefem W. Jeden z zamordowanych był mu winien 500 zł.

Józefa W. zatrzymano na początku stycznia w szwajcarskim mieście Winterthur. Miejscowi policjanci zainteresowali się nim, bo jechał po pijanemu na rowerze. Dopiero po jakimś czasie ustalili, że szuka go polska prokuratura. Ekstradycja Józefa W. trwała bardzo krótko i przebiegała według uproszczonej procedury, bo mężczyzna sam zgodził się na przewiezienie do Polski.

bETUuTvX

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku powiedział PAP we wtorek, że Józef W. nie przyznał się do winy. "Na razie nie występujemy do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, bo do końca stycznia trwa areszt na mocy listu gończego" - powiedział.

W. jest trzecią osobą, która usłyszała zarzuty w tym śledztwie. O zabójstwo podejrzany jest również jego przyrodni brat Piotr R. Natomiast przyjaciółka zamordowanych Teresa G. ma zarzut utrudnianie śledztwa i niezawiadomienia policji o morderstwie. Piotra R. i Teresę G. zatrzymano niedługo po morderstwie. Żadne z nich nie przyznało się do winy. R. osadzono w areszcie. Obecnie jest on na obserwacji psychiatrycznej. G. przebywa na wolności, ma dozór policji. (PAP)

sibi/ bos/

bETUuTwy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)