Notowania

zatrzymanie
12.03.2009 15:18

Pomorskie: Zatrzymano podejrzanego o morderstwo sprzed 10 lat

(dochodzą inf. z prokuratury)

Podziel się
Dodaj komentarz

*(dochodzą inf. z prokuratury) *

12.3.Koszalin (PAP) - Policjanci ze Słupska zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zamordowanie przed 10 laty 70-letniej kobiety - poinformował w czwartek PAP rzecznik słupskiej komendy Jacek Bujarski.

70-latka zginęła w nocy z 21 na 22 kwietnia 1999 roku w swoim domu we wsi Pustowo koło Kępic. Martwą kobietę znaleziono w kuchni. Miała na rękach, szyi i głowie liczne rany. Jak ustalono w czasie prowadzonego wówczas śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Sławnie, staruszka zginęła w czasie napadu rabunkowego. Sprawcy nie udało się jednak wykryć i śledztwo umorzono.

Mimo formalnego zamknięcia sprawy policjanci ze Słupska i "kryminalni" z Komendy Wojewódzkiej Policji nie zawiesili postępowania, co doprowadziło do wytypowania pod koniec ubiegłego roku potencjalnego sprawcy.

Po przeprowadzonych przez Zakład Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku badaniach DNA okazało się, że mężczyzna był na miejscu zbrodni; na tej podstawie zatrzymano 55-letniego dziś Ryszarda S.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi słupska prokuratura okręgowa. Jak poinformował PAP prokurator okręgowy Marcin Włodarczyk, mężczyźnie przedstawiono w czwartek zarzut zabójstwa w związku z rozbojem, za co grozi 25 lat więzienia lub dożywocie.

Prokurator Włodarczyk dodał, że podejrzany w czasie przesłuchania przyznał się do zabójstwa. "Złożył obszerne wyjaśnienia, w których swoją rolę w tym zdarzeniu ograniczył do współuczestnictwa, wskazując jako głównego sprawcę inną, nieżyjąca już osobę" - powiedział PAP Włodarczyk.

W związku z zagrożeniem surową karą, obawą ukrywania się podejrzanego i treścią złożonych przez niego wyjaśnień prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie Ryszarda S. na 3 miesiące.

W czasie napadu na 70-latkę zrabowano przedmioty o łącznej wartości 1,3 tys. zł. (PAP)

sibi/ itm/ mow/

Tagi: zatrzymanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz