Notowania

wybory 2011
01.04.2011 07:00

Pomysły Sikorskiego dadzą PO zwycięstwo?

Minister spraw zagranicznych został -decyzją zarządu krajowego PO - koordynatorem prac programowych tej partii przed jesiennymi wyborami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski został - decyzją zarządu krajowego PO - koordynatorem prac programowych tej partii przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Prace sztabu wyborczego ma koordynować sekretarz generalny PO Andrzej Wyrobiec. W późniejszym terminie Platforma wyznaczy też rzecznika kampanii. Według informacji uzyskanych od osób w zarządzie partii rzecznikiem może zostać posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zarząd ustalił też harmonogram tworzenia list wyborczych PO. Do 15 maja zarządy regionalne przedstawią listy radom regionów. Rady będą musiały zatwierdzić listy do końca maja. W połowie czerwca wszystkie listy PO zatwierdzi Rada Krajowa partii.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w jesiennych wyborach wystartuje najprawdopodobniej 11 ministrów rządu Donalda Tuska. Największą niewiadomą jest decyzja dotycząca ministra obrony Bogdana Klicha. Premier Donald Tusk powtórzył ostatnio, że nie podejmie żadnych decyzji personalnych przed publikacją polskiego raportu na temat katastrofy smoleńskiej.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t90196.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;musimy;wygrac;wybory,22,0,793622.html) Schetyna: Musimy wygrać wybory

Źródła w PO przyznają, że minister chciałby wystartować z wyborach z pierwszego miejsca na liście w Krakowie, ale ma tam konkurencję w postaci m.in. szefa regionu Ireneusza Rasia i Jarosława Gowina.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk i minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski mają wystartować do Sejmu w Łodzi, minister zdrowia Ewa Kopacz w Radomiu, szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski - we Wrocławiu, szef MSZ Radosław Sikorski - w Bydgoszczy, minister skarbu Aleksander Grad - w Tarnowie, minister nauki Barbara Kudrycka - w Białymstoku, a szefowa resortu rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska w którymś z okręgów na Śląsku. Do
Senatu z Pomorza ma startować minister edukacji Katarzyna Hall.

Nie ma jeszcze decyzji, w którym okręgu wystartuje minister finansów Jacek Rostowski; prawdopodobny wariant to drugie miejsce na liście warszawskiej - tuż za premierem Tuskiem. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna ma otworzyć listę w Legnicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t79464.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;o;pjn;trzeba;maszerowac;dlugo,210,0,801746.html) Kowal o PJN: Trzeba maszerować długo Europoseł uważa, że w polskiej polityce jest miejsce dla takiego ugrupowania jak Polska Jest Najważniejsza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t136120.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;platforma;traci;polacy;niezdecydowani,157,0,801181.html) Sondaż: Platforma traci, Polacy niezdecydowani Wyborcy, którzy nie chcą zagłosować na PO, nie zasilają zwolenników innych ugrupowań.
Tagi: wybory 2011, po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz