Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 0,5 mld zł z Unii na drogi

0
Podziel się

Komisja Europejska zrefundowała w lipcu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych
i Autostrad wydatki na kwotę ok. 645 mln zł - poinformowała GDDKiA na swojej stronie internetowej.
Chodzi o wydatki na realizację projektów unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

bEiHaMxx

Komisja Europejska zrefundowała w lipcu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydatki na kwotę ok. 645 mln zł - poinformowała GDDKiA na swojej stronie internetowej. Chodzi o wydatki na realizację projektów unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Jak informuje GDDKiA, od początku realizacji programu, czyli od 2008 r., Komisja przekazała Dyrekcji refundacje w wysokości ok. 4 mld 454 mln 244 tys. zł. Według stanu na początek sierpnia, Dyrekcja złożyła 29 wniosków o dofinansowanie, podpisała 17 umów o dofinansowanie i złożyła 52 wnioski o płatność na łączną kwotę wydatków kwalifikowanych ponad 6,6 mld zł.

Program Infrastruktura i Środowisko to największy program w Unii Europejskiej. Na jego realizację w latach 2007-2013 Polska otrzyma z unijnego budżetu ok. 27,9 mld euro (ok. 111,6 mld zł), z czego na inwestycje w infrastrukturę transportową przeznaczone będzie blisko 19,4 mld euro (77,6 mld zł). To ponad 70 proc. ogólnych środków przeznaczonych na realizację POIiŚ. Z programu finansowana jest m.in. budowa dróg i autostrad. (PAP)

bEiHaMxz

her/ mki/ mow/

bEiHaMya
unia
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)