Notowania

konstytucja
15.07.2010 14:47

Ponad 111 tys. zł za konstytucję z podpisami Komorowskiego i Kaczyńskiego

# dochodzi m.in. informacja o zakończeniu aukcji albumu przekazanego przez Jarosława Kaczyńskiego. #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi m.in. informacja o zakończeniu aukcji albumu przekazanego przez Jarosława Kaczyńskiego. #

15.07. Warszawa (PAP) - Cenę 111 tys. 211 zł osiągnął na aukcji internetowej egzemplarz konstytucji z podpisami Bronisława Komorowskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, przekazany WOŚP na rzecz powodzian przez Komorowskiego.

W czwartek po godz. 13 zakończyła się też aukcja albumu przyrodniczego "Przyroda Polski. Cztery Pory Roku" Tomasza Kłosowskiego, który zawiera podpisy Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego, Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego, Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego. Album przekazał Jarosław Kaczyński; kupiono go za 4 tys. 494 zł.

Wkrótce ma się zakończyć aukcja broszki w kształcie tulipana odmiany "Maria Kaczyńska" podarowanej przez Martę Kaczyńską. Wszystkie te przedmioty wystawione zostały w serwisie aukcyjnym allegro.

Prezydent elekt przekazał konstytucję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w czasie przedwyborczej debaty telewizyjnej z kontrkandydatem na urząd prezydenta - Jarosławem Kaczyńskim. Widnieją na niej podpisy zarówno Komorowskiego, jak i prezesa PiS, złożone pod hasłem "Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza", które stanowi połączenie haseł wyborczych obu kandydatów.

Aukcja konstytucji rozpoczęła się od złotówki, złożono w sumie 37 ofert. Najwyższą kwotę - jak poinformowała na swojej stronie WOŚP - zaoferowała spółka Kulczyk Holding. Egzemplarz konstytucji ma zostać przekazany do muzeum wybranego przez Fundację w porozumieniu z firmą.

W przypadku albumu ofert było 25.

Zbiórkę pieniędzy dla powodzian WOŚP zorganizowała w wyborczą niedzielę - 4 lipca. Zebrano wówczas ponad 900 tys. zł. Fundacja chce za zebrane pieniądze kupić sprzęt pomocny przy usuwaniu skutków powodzi m.in. pompy.(PAP)

pru/ malk/ woj/

Tagi: konstytucja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz