Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 120 prac pokazano w "Salonie jesiennym" w Gorzowie

0
Podziel się

Prace 65. artystów z województwa lubuskiego pokazano w sobotę w
Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie) na wystawie "Salon jesienny 2010". Wernisaż był też
okazją do spotkań i wspomnień z okazji 30-lecia galerii.

bEgRovXF

Prace 65. artystów z województwa lubuskiego pokazano w sobotę w Galerii BWA w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie) na wystawie "Salon jesienny 2010". Wernisaż był też okazją do spotkań i wspomnień z okazji 30-lecia galerii.

"Te lata minęły, jak z bicza trzasł. Miałem dobry okres. Pokazywaliśmy tu prace Witkacego, Edwarda Dwurnika, Zdzisława Beksińskiego, Magdaleny Abakanowicz" - powiedział PAP pierwszy dyrektor Galerii BWA Jerzy Gąsiorek.

Podczas tegorocznego "Salonu Jesiennego" 65. artystów - rzeźbiarzy, malarzy, grafików, fotografików z różnych pokoleń pokazało ponad 120 prac. "To nasze święto, okazja do rozmów, spotkań z dawnymi znajomymi. Z zaciekawieniem przyglądamy się młodym, bo np. za naszych czasów różne instalacje były nie do pomyślenia ze względów technicznych, a teraz sztuka odkrywa nowe horyzonty" - powiedział PAP o "Salonie Jesiennym" malarz Juliusz Piechocki.

bEgRovXH

Biuro Wystaw Artystycznych (BWA) powstało w Gorzowie w styczniu 1980 roku, od 2002 roku galeria została włączona w struktury Miejskiego Ośrodka Sztuki, gdzie zajmuje się promocją współczesnej sztuki artystów polskich i zagranicznych.

Z okazji 30-lecia planowane jest także wydawnictwo przedstawiające historię galerii i wystawa zdjęć.

"Salon Jesienny" odbywa się przemiennie w Gorzowie i Zielonej Górze; na przeglądzie prezentowane są dokonania lubuskich artystów z ostatnich dwóch lat pracy twórczej.

Wystawa "Salon Jesienny 2010" będzie czynna do 7 listopada. (PAP)

bEgRovXN

mrd/ abe/

bEgRovYi
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)