Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponad 550 energetyków usuwa awarie w Małopolsce

0
Podziel się

Ponad 550 energetyków usuwa w Małopolsce awarie zasilania, do których
ponownie doszło w nocy ze środy na czwartek. Bez prądu jest obecnie, według danych Wojewódzkiego
Centrum Zarządzania Kryzysowego, 11,7 tys. domów.

bEgJTFFh

Ponad 550 energetyków usuwa w Małopolsce awarie zasilania, do których ponownie doszło w nocy ze środy na czwartek. Bez prądu jest obecnie, według danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, 11,7 tys. domów.

Prądu nie mają mieszkańcy: powiatu krakowskiego - 2,7 tys. odbiorców w gminach Jerzmanowice - Przeginia, Skała i Krzeszowice; w powiecie olkuskim - 7 tys. gospodarstw w gminach Wolbrom, Olkusz i Trzyciąż; w powiecie miechowskim 2 tys. domów w gminach Gołcza, Charsznica, Książ Wielki, Słaboszów, Racławice, Kozłów.

"Bardzo oblodzone, ciężki przewody pod naporem wiatru i uderzenia śniegu zostały w nocy znów zerwane. Mamy nadzieję, że uszkodzenia uda się naprawić w ciągu kilkunastu godzin, bo w zdecydowanej większości zniszczone zostały przewody, a nie słupy" - powiedziała PAP rzeczniczka spółki Enion w Krakowie Ewa Groń.

bEgJTFFj

Jak podała Groń w Małopolsce w powiatach, które zaopatruje w prąd Enion (z pominięciem pow. miechowskiego, który obsługuje inna spółka), bez zasilania jest 10,3 tys. odbiorców, a wyłączone są 154 stacje transformatorowe.

Przy usuwaniu awarii energetykom pomaga 47 strażaków.

Obecnie w Małopolsce nie ma problemu z zaopatrzeniem w energię elektryczną szpitali i ujęć wody. Za pośrednictwem Wojewódzkiego i Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego można wypożyczać agregaty prądotwórcze.

"Po apelu wojewody małopolskiego Stanisława Kracika w powiatach, w których występują awarie prądu, zorganizowane zostały miejsca w budynkach użyteczności publicznej, w których mieszkańcy mogą się ogrzać" - poinformowała rzeczniczka wojewody Joanna Sieradzka.

bEgJTFFp

"Ogrzewalnie" działają w powiatach krakowskim i olkuskim. W powiecie olkuskim jest ich siedem: w Wolbromiu, Bolesławiu, Kluczach i Olkuszu. W powiecie krakowskim działają ogrzewalnie dla 133 osób urządzone m.in. w Domach Pomocy Społecznej, Domach Dziecka i w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. (PAP)

wos/ itm/ mow/

bEgJTFFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)