Notowania

wiadomości
06.12.2013 11:55

Ponad 730 tys. zł na pomoc dla Jankowa Przygodzkiego

Ponad 730 tys. zł zebrano dotąd na pomoc dla osób, które ucierpiały w pożarze w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). W miejscu pożaru odtworzono już sieć energetyczną, gazową i wodociągową.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponad 730 tys. zł zebrano dotąd na pomoc dla osób, które ucierpiały w pożarze w Jankowie Przygodzkim (Wielkopolskie). W miejscu pożaru odtworzono już sieć energetyczną, gazową i wodociągową.

14 listopada w Jankowie Przygodzkim, po rozszczelnieniu gazociągu i pożarze dwie osoby zginęły, 13 zostało rannych; kilkanaście budynków uległo zniszczeniu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformował w piątek PAP Tomasz Wojtasik z biura prasowego urzędu gminy w Przygodzicach, na konto stworzone z myślą o ofiarach pożaru cały czas wpływają kolejne pieniądze od instytucji i osób prywatnych. Środki są sukcesywnie przekazywane potrzebującym.

"Cały czas napływa też pomoc rzeczowa. Od najbliższego poniedziałku w sali wiejskiej w Jankowie ruszy przeniesiony z Jankowa punkt dystrybucji odzieży dla pogorzelców. Na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach funkcjonuje magazyn materiałów budowlanych, a w Spółdzielni Kółek Rolniczych w Jankowie Przygodzkim - magazyn mebli" - podał Wojtasik.

Dwie rodziny, które straciły dach nad głową, skorzystały z lokali zastępczych. Kolejne rozważają przeprowadzkę do czasowych kwater. Sfinansowanie ich pobytu na okres 12 miesięcy zadeklarowały PZU Pomoc i operator gazociągu, spółka Gaz-System.

Wojtasik powiedział, że w miejscu pożaru odtworzono już sieć energetyczną, gazową i wodociągową. Do czasu zakończenia prac przy budowie gazociągu w rejonie katastrofy jedna z przebiegajacych przez Janków Przygodzki ulic prawdopodobnie pozostanie wyłączona z normalnego ruchu.

W szpitalach w Ostrowie Wlkp. i w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich przebywają jeszcze trzy osoby poszkodowane w pożarze. (PAP)

rpo/ bno/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz