Notowania

powódź
19.12.2011 19:28

Ponad 900 ofiar powodzi na Filipinach. Nie liczą już zaginionych

Z poprzednich komunikatów wynikało, że zginęły 662 osoby, a 82 uznano za zaginione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sir Mervs/CC/Flickr)

Bilans ofiar śmiertelnych powodzi, która nawiedziła w piątek Filipiny, osiągnął w wieczorem 927 osób. - _ Przestaliśmy liczyć zaginionych _ - poinformował w komunikacie przedstawiciel krajowego centrum kryzysowego Benito Ramos.

Z poprzednich komunikatów wynikało, że zginęły 662 osoby, a 82 uznano za zaginione. Najwięcej przypadków śmiertelnych żywioł spowodował w portowych miastach Cagayan de Oro i Iligan na wyspie Mindanao. Powódź nastąpiła w nocy, woda zalewała domy i zaskakiwała śpiących mieszkańców.

Ulewne deszcze, a w następstwie powódź i osunięcia ziemi wywołało przejście nad południem kraju tajfunu Washi. Już wczoraj w kostnicach brakowało miejsca. _ Potrzebujemy toreb na ciała, zwłok jest za wiele. Obawiamy się wybuchu epidemii _ - powiedział ratownik z Iligan Roland Amarille.

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton zapowiedziała w niedzielę pomoc ofiarom kataklizmu. Chińska ambasada przeznaczy na to 10 tys. dolarów - poinformował przedstawiciel ambasady. Około 100 tysięcy Filipińczyków straciło dach nad głową i musiało przenieść się do tymczasowych schronisk - podał departament pomocy socjalnej.

Na zachodzie wyspy Mindanao, na której leży Cagayan de Oro, porywiste wiatry, osiągające w porywach prędkość ok. 90 km na godz., wyrywały drzewa z korzeniami. Na skutek powodzi wielu mieszkańców zostało pozbawionych prądu, odwołano też część lotów krajowych oraz zawieszono komunikację promową. W Cagayan de Oro ponad 500 tys. osób nie ma dostępu do wody pitnej.

O katastrofalnych powodziach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t78546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragiczny;bilans;powodzi;na;filipinach,175,0,992431.html) Tragiczny bilans żywiołu. 100 tys. straciło domy Liczba ofiar może wzrosnąć. Po ponad 24 godzinach wciąż nikt nie stawił się, aby zidentyfikować wiele ofiar, co może oznaczać, że rodziny zabitych również zginęły.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t163362.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/setki;ofiar;tragicznej;powodzi;w;tajlandii,229,0,970725.html) Setki ofiar tragicznej powodzi w Tajlandii Rząd tego kraju ocenia, że to najgorsza powódź od 1995 roku. Na szczęście woda zaczyna już opadać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t134602.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wlochy;juz;7;ofiar;powodzi;w;genui,236,0,958700.html) Oberwanie chmury i 7 ofiar. "Jak tsunami" Służby ratunkowe poinformowały, że wśród 7 ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci.
Tagi: powódź, katastrofa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz