Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ponowny pogrzeb Zbigniewa Wassermanna po ekshumacji

0
Podziel się

Na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach pochowano posła
PiS Zbigniewa Wassermanna.

Ponowny pogrzeb Zbigniewa Wassermanna po ekshumacji
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEhVtzmd

Na cmentarzu parafialnym na krakowskich Bielanach pochowano posła PiS Zbigniewa Wassermanna. Był to ponowny pogrzeb po dokonanej trzy dni temu ekshumacji zwłok.

Poseł spoczął w nowym grobowcu - obok alei _ Dębów Pamięci _ upamiętniających polskich oficerów pomordowanych w Katyniu, oraz koło dębu i głazu dedykowanego ofiarom katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Na pomniku wyryte zostały słowa: _ Uczciwie postępować w każdej sytuacji, bez względu na konsekwencje _.

Zbigniewa Wassermanna żegnała rodzina i przyjaciele. Obecni byli parlamentarzyści. PiS reprezentowali m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, posłowie Andrzej Adamczyk i Beata Kempa, senator Zbigniew Cichoń oraz podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Andrzej Duda. W uroczystości uczestniczyli także byli asystenci i współpracownicy Zbigniewa Wassermanna.

bEhVtzmf

_ - Tato, byłeś najlepszym ojcem, jakiego można sobie wyobrazić. Wiemy, ile dla ciebie znaczyła Polska. Byłeś wspaniałym ojcem, wspaniałym mężem, bardzo dobrym Polakiem _ - mówiła łamiącym się ze wzruszenia głosem córka zmarłego Małgorzata Wassermann. _ - Dziękuję ci za wszystko, wszystko co mam, to tak naprawdę nauczyłeś mnie tego ty z mamą. (...) Jestem głęboko przekonana, że twoje życie się nie skończyło, a tylko się zmieniło. My cię dalej i do końca życia będziemy zawsze bardzo kochać _ - dodała.

Ciało Zbigniewa Wassermanna zostało ekshumowane 29 sierpnia na polecenie Naczelnej Prokuratury Wojskowej. O przeprowadzenie ekshumacji zabiegała rodzina posła ze względu na rozbieżności między dokumentami z badania zwłok przekazanymi przez Federację Rosyjską a dokumentacją medyczną posła pochodzącą z polskich szpitali. Dokumenty rosyjskie nie uwzględniały tego, że zmarły przeszedł poważną operację, w wyniku której usunięto mu część organów wewnętrznych.

Zwłoki Zbigniewa Wassermanna badali biegli z Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Przygotowanie ostatecznej opinii może potrwać nawet kilka miesięcy.

bEhVtzmG
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)