Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Porady prawne dla kobiet

0
Podziel się:

Przybywa organizacji udzielających bezpłatnych porad prawnych. Telefoniczne
dyżury prawne dla kobiet prowadzi Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, wakacyjne
poradnictwo dla mam zorganizowała fundacja MaMa, porad kobietom w ciąży udziela Fundacja Rodzić po
Ludzku.

Przybywa organizacji udzielających bezpłatnych porad prawnych. Telefoniczne dyżury prawne dla kobiet prowadzi Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, wakacyjne poradnictwo dla mam zorganizowała fundacja MaMa, porad kobietom w ciąży udziela Fundacja Rodzić po Ludzku.

Od 7 lipca, w co drugi wtorek (7 lipca, 21 lipca, 4 sierpnia, 18 sierpnia) na darmowe wakacyjne porady prawne dla mam zaprasza Fundacja MaMa. Spotkania z prawniczką współpracującą z fundacją odbywać się będą w warszawskim ośrodku D65 na ulicy Dąbrowskiego 65 od godziny 18.30 do 19.30. Nie trzeba się zapisywać, można przyjść z dzieckiem.

W każdą środę w Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny pod numerem telefonu 22 635 93 95 w godzinach 15 - 17 dyżuruje prawniczka, która odpowiada na pytania związane z prawami kobiet, szczególnie w zakresie zdrowia i praw reprodukcyjnych, w tym prawa do świadczeń, np. antykoncepcji, aborcji, badań prenatalnych.

Fundacja Rodzić po Ludzku prowadzi poradnictwo prawne dla kobiet w ciąży i mam małych dzieci w zakresie prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych i praw pacjenta. Telefoniczne dyżury prawne w fundacji odbywają się w każdą środę, w godz. 10 - 14, pod numerem telefonu 22 635 30 92. Fundacja udziela także porad drogą mailową: prawne@rodzicpoludzku.pl. W razie potrzeby istnieje możliwość umówienia się na konsultację w biurze fundacji.

Porad i informacji prawnych udziela także Fundacja Centrum Praw Kobiet. CPK prowadzi poradnictwo z zakresu prawa cywilnego, w tym głównie prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa karnego i prawa pracy. Prawnicy świadczą pomoc dotyczącą problematyki rozwodów, separacji, świadczeń alimentacyjnych, podziału majątku i zasiłków rodzinnych, a także dotyczącą przestępstw związanych z przemocą domową i przestępstw na tle seksualnym, urlopów macierzyńskich i wychowawczych, mobbingu, molestowania seksualnego w miejscu pracy oraz niesłusznych zwolnień z pracy.

Porady i informacje prawne udzielane są w siedzibie Fundacji - aby umówić się na osobiste spotkanie z prawnikiem, należy wcześniej skontaktować się z Fundacją, pod numerem telefonu: 22 652-01-17 - oraz drogą e-mailową pod adresem porady.prawne@cpk.org.pl, a także listownie.

Nieodpłatne poradnictwo prawne prowadzi także wiele organizacji pozarządowych (m.in. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Fundacja Academia Iuris), organizacje zrzeszające studentów prawa (np. Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych) a także niektóre samorządy, instytucje (np. Państwowa Inspekcja Pracy z zakresu prawa pracy) i pomoc społeczna (Centra Pomocy Rodzinie). (PAP)

akw/ pz/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)