Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Port lotniczy w Bydgoszczy odprawił w 2013 r. blisko 344 tys. pasażerów

0
Podziel się:

Blisko 344 tys. pasażerów odprawiono w 2013 roku w Porcie Lotniczym im.
Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, czyli o 1 proc. więcej niż w 2012 r. To najlepszy wynik w
historii bydgoskiego lotniska.

bEDuidzF

Blisko 344 tys. pasażerów odprawiono w 2013 roku w Porcie Lotniczym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, czyli o 1 proc. więcej niż w 2012 r. To najlepszy wynik w historii bydgoskiego lotniska.

W grudniu 2013 r. w Porcie Lotniczym Bydgoszcz odprawiono 22 tys. 343 pasażerów, o 2 proc. niż w tym samym miesiącu 2012 roku. Jak poinformował w piątek zarząd portu Lotniczego Bydgoszcz (PLB), w sumie w 2013 r. odprawiono 343 tys. 726 pasażerów.

"W 2013 roku udało się utrzymać ruch pasażerski na podobnym poziomie jak w roku 2012, mimo pewnych perturbacji w segmencie lotów czarterowych, likwidacji pod koniec roku połączenia z Warszawą i ogólnie trudnej sytuacji gospodarczej. W segmencie lotów niskokosztowych, realizowanych przez Ryanair, osiągnęliśmy wzrost liczby pasażerów o 5 proc., a niemalże wszystkie kierunki tego przewoźnika zanotowały większe liczby pasażerów niż w 2012 roku" - zaznaczył Tomasz Moraczewski, prezes zarządu PLB.

bEDuidzH

Rok 2014 dla bydgoskiego lotniska rozpoczął się źle, gdyż nie udało się znaleźć alternatywy dla zlikwidowanego jesienią codziennego połączenia z Warszawą. Pod koniec stycznia powinny być znane wyniki kolejnego już przetargu na organizację połączenia Bydgoszczy z dużym lotniczym portem przesiadkowym.

Nieoficjalnie wiadomo, że najpoważniej rozważana jest możliwość współpracy z narodowym przewoźnikiem słoweńskim - Adria Airways, który jest gotów latać do Monachium. Linia jest członkiem największej międzynarodowej grupy lotniczej Star Alliance, a także blisko współpracuje z Lufthansą.

Na początku stycznia pojawiły się nieoficjalne informacje, że linia Ryanair zamierza w letnim rozkładzie zlikwidować trzy z sześciu oferowanych wcześniej połączeń z Bydgoszczy: do Barcelony-Girony, Dusseldorfu-Weeze i Glasgow-Prestwick, co tłumaczono brakiem dostatecznej liczby samolotów.

"Cały czas trwają prace na rozkładem sezonu letniego, w tym nad siatką połączeń z Bydgoszczy. Jesteśmy w kontakcie z portem lotniczym w celu sfinalizowania oferty na lato 2014" - zapewniła PAP Katarzyna Gaborec z linii Ryanair. (PAP)

bEDuidzN

olz/ amac/

bEDuidAi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)