Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia : Caritas uruchamia internetowy rynek pracy

0
Podziel się

Portugalska Caritas uruchamia internetowy rynek pracy dla bezrobotnych
powyżej 40. roku życia. Dostęp do wirtualnej platformy będą mieć zarówno osoby bez zatrudnienia,
jak i przedsiębiorcy poszukujący pracowników.

bDfgWxTV

Portugalska Caritas uruchamia internetowy rynek pracy dla bezrobotnych powyżej 40. roku życia. Dostęp do wirtualnej platformy będą mieć zarówno osoby bez zatrudnienia, jak i przedsiębiorcy poszukujący pracowników.

Jak poinformował Eugenio Fonseca, dyrektor portugalskiej Caritas, internetowy rynek pracy zostanie zainaugurowany najpóźniej do września br. Nowy portal ma być połączony z oficjalną stroną portugalskiej Caritas.

Rozwijana platforma o nazwie "Sieć kompetencji" obejmować będzie swoim zasięgiem całe terytorium Portugalii. Swoje oferty będą mogły w niej prezentować osoby bezrobotne, posiadające więcej niż 40 lat. Nadsyłane przez nie listy motywacyjne i życiorysy będą umieszczane bezpłatnie.

"Nowa platforma internetowa służy wprowadzeniu na rynek pracy osób, które z uwagi na swój wiek są gorzej postrzegane przez firmy rekrutujące pracowników. Usługa kojarzenia przedsiębiorców z bezrobotnymi będzie korzystna dla firm z uwagi na redukcję kosztów ogłoszeń i wynajmowania wyspecjalizowanych firm", powiedział Eugenio Fonseca.

bDfgWxTX

Internetowy rynek pośrednictwa pracy opracowali dla Caritas naukowcy z uniwersytetu w Porto. Projekt został już uhonorowany w Portugalii tegoroczną nagrodą przedsiębiorczości, a jego autorzy otrzymali premię w wysokości 5 tys. euro.

"Caritas podjął decyzję o zainicjowaniu internetowego rynku pracy na bazie obchodzonego w 2012 r. Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Chcemy włączyć się w ten sposób w walkę z szerzącą się w naszym kraju plagą bezrobocia i pogłębiającą się sferą ubóstwa, w którym żyje już blisko 2,6 mln Portugalczyków", dodał Fonseca.

W czerwcu br. wskaźnik bezrobocia w Portugalii wyniósł 17,4 proc. Największe trudności z podjęciem zatrudnienia ma młodzież, wśród której bez pracy pozostaje ponad 40 proc. osób.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

bDfgWxUd

zat/ drag/

bDfgWxUy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)