Notowania

solidarna polska
03.12.2012 16:59

Poseł Jerzy Rębek odszedł z Solidarnej Polski

Poseł Jerzy Rębek zdecydował w poniedziałek o opuszczeniu klubu Solidarnej Polski oraz partii. Jak tłumaczył w rozmowie PAP, nie zgadza się z nową strategią liderów ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Poseł Jerzy Rębek zdecydował w poniedziałek o opuszczeniu klubu Solidarnej Polski oraz partii. Jak tłumaczył w rozmowie PAP, nie zgadza się z nową strategią liderów ugrupowania Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego.

_ - Podjąłem decyzję o odejściu z Solidarnej Polski, gdyż czuję się zawiedziony tym, co się stało w partii w ostatnim okresie. Nie zgadzam się z nową strategią liderów SP, którzy nie chcą już budować "drugiego płuca" na prawicy, a w zamian chcą wziąć w kleszcze PiS i walczyć z Jarosławem Kaczyńskim _ - powiedział PAP Rębek.

Jak podkreślił, _ nie ma absolutnie wiary _ w to, że Solidarna Polska chce budować zjednoczoną prawicę. - _ Wywodzę się ze środowiska solidarnościowego i pisowskiego; nigdy nie zamierzałem prowadzić jakiejkolwiek walki z PiS i z ludźmi prawicy. Absolutnie odrzucam taką metodę budowania prawicy _ - zaznaczył Rębek. Jak dodał, na razie pozostanie posłem niezrzeszonym, jednak nie wyklucza wstąpienia do klubu PiS w niedalekiej przyszłości.

Rzecznik SP Patryk Jaki powiedział PAP, że odejście Rębka to _ odwet _ PiS. _ - To jest próba ratowania sytuacji przez PiS, które dowiedziało się, że dwóch posłów tego ugrupowania jest gotowych do przejścia do Solidarnej Polski _ - podkreślił Jaki. _ W sobotę SP organizuje duże wydarzenie, na którym wystąpi jeden z ministrów rządu Kaczyńskiego, który zadeklaruje współpracę z naszym środowiskiem _ - dodał.

Klub Solidarnej Polski po odejściu Rębka będzie liczył 18 posłów. W lipcu klub SP opuścili posłowie Mariusz Orion Jędrysek i Bartosz Kownacki, którzy są obecnie członkami klubu PiS.

Czytaj więcej o działaniach Solidarnej Polski w Money.pl
Będzie komisja ws. katastrofy smoleńskiej? Międzynarodowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej. Tego chce klub Solidarnej Polski.
Opozycja dziękuje posłom PO. Zobacz, za co W środę posłowie odrzucili projekt ustawy zaostrzającej przepisy dotyczące aborcji. Przeciw jego odrzuceniu opowiedziało się m.in. 34 posłów koalicji PO-PSL.
Ustawa antyaborcyjna. To postanowili posłowie Zakaz aborcji ze względu na upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu - to zakłada projekt, który właśnie został przegłosowany.
Tagi: solidarna polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz