Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poseł Owczarski zrezygnował z członkostwa w PiS

0
Podziel się

Poseł Zbysław Owczarski zrezygnował z członkostwa w Prawie i
Sprawiedliwości i klubie parlamentarnym tej partii. Jak powiedział we wtorek PAP, jego decyzja
spowodowana jest m.in. wykluczeniem z PiS Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

bEhUFKpx

Poseł Zbysław Owczarski zrezygnował z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości i klubie parlamentarnym tej partii. Jak powiedział we wtorek PAP, jego decyzja spowodowana jest m.in. wykluczeniem z PiS Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Poseł dodał, że o swojej decyzji poinformował w poniedziałek wieczorem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka. Podkreślił, że usunięcie z partii dwóch posłanek było dla niego niezrozumiałe.

Owczarski to siódma osoba, która w ostatnich dniach wystąpiła z Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej taką decyzję podjęli: Adam Bielan, Michał Kamiński, Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal, Tomasz Dudziński i Jacek Pilch. Lena Dąbkowska-Cichocka i Jan Ołdakowski wystąpili z kolei z klubu PiS (nie byli członkami partii).

bEhUFKpz

Decyzje tych osób miały związek z wykluczeniem z Prawa i Sprawiedliwości posłanek Jakubiak i Kluzik-Rostkowskiej, co miało miejsce na początku listopada. W połowie listopada Kluzik-Rostkowska ogłosiła powstanie stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza"; wśród jego członków założycieli byli też m.in. Jakubiak, Bielan, Kamiński, Kowal i Poncyljusz.

Owczarski w rozmowie z PAP podkreślał, że wystąpienie z PiS to dla niego trudna decyzja, ponieważ był wśród założycieli Prawa i Sprawiedliwości, a wcześniej - Porozumienia Centrum.

Jako powód swojego odejścia poseł wymienił także sprawę małopolskich list PiS w wyborach samorządowych. Jak mówił, "wiele zasłużonych osób, związanych ze świętej pamięci Zbigniewem Wassermannem, który cieszył się w Krakowie dużym autorytetem, nie znalazło się na listach, zostało zmarginalizowanych".

Owczarski podkreślił, że jeśli PiS chce powrócić do władzy, to powinien poszerzyć swój elektorat, a tymczasem podejmuje działania zmierzające w odwrotną stronę. W tym kontekście przywołał wykluczenie z partii Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak. W ocenie Owczarskiego, PiS skazuje się "na bycie wieczną opozycją".

bEhUFKpF

Z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza" wynika, że we wtorek PiS może opuścić także poseł Adam Gawęda. (PAP)

hgt/ tgo/ ju/ jra/

bEhUFKqa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)