Notowania

grad
05.03.2010 14:49

Posłowie PiS chcą przesłuchania Grada przed komisją hazardową

Posłowie PiS z hazardowej komisji śledczej Beata Kempa i Zbigniew Wassermann złożyli w piątek wniosek o wezwanie przed komisję ministra skarbu Aleksandra Grada.

Podziel się
Dodaj komentarz

Posłowie PiS z hazardowej komisji śledczej Beata Kempa i Zbigniew Wassermann złożyli w piątek wniosek o wezwanie przed komisję ministra skarbu Aleksandra Grada.

Wassermann powiedział PAP, że będzie chciał pytać Grada o sprawę dotyczącą planów zatrudnienia w Totalizatorze Sportowym córki biznesmena branży hazardowej Ryszarda Sobiesiaka - Magdaleny.

Magdalena Sobiesiak zamierzała wziąć udział w rozpisanym w lipcu 2009 r. konkursie na członka zarządu TS. W sprawę tę zaangażował się Marcin Rosół, szef gabinetu ówczesnego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego - m.in. przesłał do wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza CV Magdaleny Sobiesiak z uwagą, że jest ona osobą rekomendowaną przez MSiT.

Jednak 24 sierpnia Rosół na spotkaniu z M. Sobiesiak powiedział jej, że jeśli zostanie wybrana do zarządu TS, b. pracownik Totalizatora Marek Przybyłowicz zapewne będzie pisał donosy na nią, jej ojca, Drzewieckiego i w związku z tym zasugerował, aby wycofała aplikację. M. Sobiesiak wycofała się z konkursu.

W czwartek wiceszef resortu skarbu Adam Leszkiewicz zeznał przed hazardową komisją śledczą, że po tym jak otrzymał od Rosoła CV Magdaleny Sobiesiak, poszedł ze sprawą do Grada. Ten miał powiedzieć, że jeśli będzie ogłoszony konkurs, to każdy może w nim wystartować.

PiS chce też, by minister skarbu opowiedział o obiegu dokumentów dotyczących propozycji Totalizatora Sportowego, zgłaszanych do projektu nowelizacji ustawy hazardowej, a także o udziale pracowników jego resortu w procesie legislacyjnym dotyczącym zmian w prawie hazardowym. (PAP)

stk/ mok/ gma/

Tagi: grad, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz