Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie PiS: kancelaria premiera nie odpowiedziała ws. współpracy z CAM Media

0
Podziel się:

Kancelaria premiera jako jedyna instytucja rządowa nie odpowiedziała na
interpelację posłów PiS dotyczącą współpracy z firmą Cam Media - poinformowali na wtorkowej
konferencji prasowej Andrzej Adamczyk i Jerzy Polaczek z Prawa i Sprawiedliwości.

Kancelaria premiera jako jedyna instytucja rządowa nie odpowiedziała na interpelację posłów PiS dotyczącą współpracy z firmą Cam Media - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Adamczyk i Jerzy Polaczek z Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja posłów PiS dotyczyła dokonanych przez CBA zatrzymań w związku z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem ws. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP.

Funkcjonariusze CBA przeszukali 48 różnych firm i mieszkań. Według portalu tvn24.pl wkroczyli oni do siedziby spółki CAM Media, która organizowała konferencje związane z polską prezydencją w Unii Europejskiej. "Wprost" kilka miesięcy temu ujawnił, że zdymisjonowany w piątek minister transportu Sławomir Nowak utrzymuje bliskie stosunki z właścicielem firmy CAM Media, a firma realizowała wiele zleceń na rzecz administracji rządowej. Z kolei według RMF FM agenci CBA przeszukali także mieszkanie byłego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Witolda Drożdża.

Adamczyk poinformował we wtorek, że PiS zwrócił się (przed kilkoma miesiącami) do wszystkich ministerstw, a przede wszystkim do kancelarii premiera, z pytaniem czy zlecały firmie CAM Media jakiekolwiek prace. "Jeśli tak, to w jakim trybie, jeżeli nie zlecały bezpośrednio, to czy jednostki im podległe takich zleceń dokonywały" - podkreślił poseł. Jak zaznaczył, z zebranych w ten sposób informacji wynika, że "będąca w doskonałych stosunkach z PO firma CAM Media otrzymała zlecenia na kwotę prawie 52 mln złotych".

Adamczyk dodał, że niektóre resorty "odpowiedziały, że nie są w stanie sprawdzić, czy firmom powiązanym z CAM Media zlecono jakiekolwiek prace". Wymienił w tym kontekście ministerstwo gospodarki oraz ministerstwo administracji i cyfryzacji. "Tam, gdzie spodziewamy się znaleźć odpowiedź, że są dodatkowe zlecenia, tam ministrowie wykazują inercję i brak zaangażowania, by sprawdzić, czy spółka i jednostki jej podległe otrzymywały takie zlecenia" - zaznaczył poseł PiS.

Polaczek podkreślił, że od 137 dni kancelaria premiera, "jako jedyna instytucja rządowa" nie odpowiedziała na pytanie o współpracę z CAM Media. "To jedyna instytucja, która uchyla się od udzielenia odpowiedzi na interpelację. Odmówiła także, poprzez ministerstwo transportu, grupa PKP" - powiedział.

"Pragniemy zwrócić się do szefa CBA, by udał się kilkaset metrów od swojej siedziby, dokonał przeszukania w kancelarii premiera, na kanwie wymownego milczenia tej instytucji" - dodał Polaczek.

Według Adamczyka funkcjonariusze CBA powinni także sprawdzić grupę PKP SA i spółki zależne, a także "przeanalizować możliwość udzielania zleceń przez Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Skarbu Państwa i podległe im jednostki". "Bo tam też mogą być zlecenia, które podwyższą kwotę 52 mln złotych" - powiedział poseł PiS.

Według danych zaprezentowanych przez posłów PiS, na obsługę medialną w wykonaniu firmy CAM Media resort skarbu wydał ponad 206 tys. złotych; resort zdrowia - blisko 80 tys. złotych; resort spraw zagranicznych - 34 mln złotych; resort pracy - nieco ponad 5 tys. złotych; resort rozwoju regionalnego - blisko 12 mln złotych, resort nauki - 81 tys. złotych, a resort transportu - blisko 591 tys. złotych.

Ponadto - jak wynika z przedstawionych danych - zlecenia na kwotę 170 tys. złotych spółce CAM Media złożyło Narodowe Centrum Kultury, na kwotę ponad 4,6 mln złotych - Poczta Polska, na kwotę blisko 55 tys. złotych - spółka PL.2012 i na kwotę ponad 7 tys. złotych - Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

ajg/ par/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)