Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie powrócą do prac nad ustawą o nieruchomościach rolnych

0
Podziel się:

Sejmowa komisja rolnictwa nie zakończyła w piątek rozpatrywania
sprawozdania podkomisji, dotyczącego projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami
rolnymi Skarbu Państwa. Kolejne spotkanie w tej sprawie zapowiedziane zostało w sierpniu.

Sejmowa komisja rolnictwa nie zakończyła w piątek rozpatrywania sprawozdania podkomisji, dotyczącego projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Kolejne spotkanie w tej sprawie zapowiedziane zostało w sierpniu.

Rozpoczęte w czwartek obrady komisji rolnictwa nad projektem tej nowelizacji zostały w piątek przerwane z powody braku quorum. Do projektu wniesiono do tej pory kilkadziesiąt poprawek.

Projekt m.in. przewiduje, że część obecnie dzierżawionej ziemi zostanie sprzedana rolnikom na powiększenie ich gospodarstw.

Wcześniej nad dwoma projektami nowelizacji ustawy: rządowym i poselskim pracowała podkomisja. Jej prace trwały od 27 października 2010 r. do 30 czerwca br. Zapisy poselskiego projektu zostały, za zgodą posłów, włączone przez podkomisję do projektu rządowego. Dotyczą one pomocy dla środowiska popegeerowskiego.

"Obrady komisji były burzliwe, to świadczy o tym, że wszyscy są zaangażowani (...), jeżeli jutro nie zdążymy rozpatrzyć projektu, chyba będziemy musieli to robić nadal w okresie naszych wakacji" - skomentował w czwartek po posiedzeniu przewodniczący komisji Leszek Korzeniowski (PO). Jego zdaniem, trudno jest przewidzieć, jaki ostatecznie kształt przyjmie ustawa.

W opinii części posłów wątpliwe jest, czy uda się do końca kadencji Sejmu uchwalić nowelizację ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa. Od 1 do 18 sierpnia Sejm ma przerwę w swych pracach.

Projektowana ustawa jest jedną z najważniejszych, jakie PSL chciał uchwalić w tej kadencji. Resort rolnictwa przygotowywał projekt przez ponad dwa lata. (PAP)

awy/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)