Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Posłowie za zmianami w przepisach o pomocy materialnej uczniom

0
Podziel się

Wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mogli upoważnić kierowników ośrodków
pomocy społecznej do przyznania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej - tak chcą
posłowie z sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki
Regionalnej.

bEhOCWCt

Wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mogli upoważnić kierowników ośrodków pomocy społecznej do przyznania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej - tak chcą posłowie z sejmowych komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

W czwartek przyjęli oni sprawozdanie podkomisji, która zajmowała się projektem nowelizacji ustawy o systemie oświaty doprecyzowującym przepisy dotyczące przyznawanie pomocy materialnej dla uczniów.

"Dotychczasowe przepisy upoważniają wójta, burmistrza i prezydenta miasta do wydawania decyzji o przyznaniu świadczeń o charakterze socjalnym. Niektóre samorządy poprzez uchwałę rady gmin upoważniały kierownika ośrodka pomocy społecznej do załatwiania indywidualnych spraw w zakresie pomocy materialnej. Niestety te uchwały gmin były uchylane przez nadzór wojewody jako niezgodne z prawem" - powiedziała na posiedzeniu komisji sprawozdawczyni projektu Domicela Kopaczewska (PO).

bEhOCWCv

Dodała, że o zmiany przepisach dotyczących procedury przyznawania pomocy zabiegały samorządy. Jak mówiła, zdaniem samorządów to kierownicy ośrodków pomocy mają najpełniejszą informację o sytuacji materialnej uczniów i naturalną rzeczą było to, by właśnie oni prowadzili postępowania w sprawie indywidualnego udzielania pomocy socjalnej.

Projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty dotyczący przyznawania pomocy materialnej dla uczniów przygotowała sejmowa Komisja Przyjazne Państwo.(PAP)

dsr/ abe/ jbr/

bEhOCWCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)