Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kraje
17.06.2007 10:02

Poszkodowani w wypadku autokaru na Węgrzech wrócili do kraju

37 pielgrzymów poszkodowanych w wypadku drogowym na Węgrzech jest już Łodygowicach (woj. śląskie). W niedzielę zostanie tam uruchomiony punkt konsultacyjny dla rodzin pokrzywdzonych.

Podziel się
Dodaj komentarz

37 pielgrzymów poszkodowanych w wypadku drogowym na Węgrzech jest już Łodygowicach (woj. śląskie). W niedzielę zostanie tam uruchomiony punkt konsultacyjny dla rodzin pokrzywdzonych.

Autokar z poszkodowanymi dotarł do Łodygowic w nocy z soboty na niedzielę. Oczekiwali na nich bliscy, władze gminy i miejscowy proboszcz ksiądz Jerzy Zajda.

Do wypadku doszło w sobotę. Autokar z uczestnikami pielgrzymki do sanktuarium w Medjugorie, którą zorganizowała Akcja Katolicka przy łodygowickiej parafii świętych Szymona i Judy Tadeusza, uległ wypadkowi. Śmierć poniosła 43-letnia mieszkanka Łodygowic. 28 osób zostało rannych. Pilot wycieczki Iwona Szamota powiedziała dziennikarzom po powrocie, że w szpitalach na Węgrzech pozostało 11 osób. Dwie z nich są w stanie ciężkim, ale stabilnym.

Według informacji polskiej ambasady, nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu o przyczynach wypadku. Wcześniej pojawiały się spekulacje, że kierowca zasnął za kierownicą. Mężczyzna pozostał na Węgrzech i ma zostać przesłuchany w niedzielę.

Wójt Łodygowic Andrzej Pitera zapewnił, że w niedzielę zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny dla rodzin pokrzywdzonych.

Prawdopodobnie w poniedziałek na Węgry wyjedzie autokar z najbliższymi ciężej poszkodowanych ofiar wypadku. Pitera powiedział, że jeżeli wystąpi taka potrzeba, gmina zatrudni psychologa, który pomoże poszkodowanym.

W niedzielę wierni z Łodygowic będą się modlili podczas mszy świętych w intencji poszkodowanych i kobiety, która zginęła. (PAP)

szf/ mag/

Tagi: kraje, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz