Notowania

zmiany w rządzie
22.02.2013 13:39

Powołanie Sienkiewicza, Cichockiego i Rostowskiego. Jest termin

Na funkcję wicepremiera powołany zostanie Jacek Rostowski, na ministra spraw wewnętrznych - Bartłomiej Sienkiewicz, a szefem kancelarii premiera zostanie Jacek Cichocki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Prezydent Bronisław Komorowski, w *poniedziałek o godzinie 15, dokona zmian w składzie rządu. Na funkcję wicepremiera powołany zostanie Jacek Rostowski, na ministra spraw wewnętrznych - Bartłomiej Sienkiewicz, a szefem kancelarii premiera zostanie Jacek Cichocki. *

Z funkcji szefa kancelarii premiera odwołany zostanie Tomasz Arabski, który pełni także funkcję szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Arabski ma zostać ambasadorem Polski w Madrycie.

Pierwszym punktem uroczystości w Pałacu Prezydenckim będzie odwołanie Arabskiego z funkcji szefa KPRM; następnie z funkcji ministra spraw wewnętrznych odwołany zostanie Cichocki. Później prezydent powoła na wicepremiera ministra finansów Jacka Rostowskiego, a potem - na stanowisko ministra spraw wewnętrznych - Bartłomieja Sienkiewicza. Ostatnią ze zmian będzie powołanie Cichockiego na szefa kancelarii premiera. To stanowisko Cichocki łączyć ma z kierowaniem Komitetem Stały Rady Ministrów.

O zmianach w rządzie premier poinformował na środowej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów. Platforma nie ma swojego wicepremiera odkąd z rządu - jesienią 2009 roku - odszedł Grzegorz Schetyna.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów zmiany w składzie rządu. Wyleciała... Donald Tusk wcześniej uzasadniał, że sprawa nie została rozstrzygnięta, bo sekretarz stanu jest chora.
Rostowski wie, czego potrzebują Polacy - _ Nie wyobrażam sobie, żebym był wicepremierem, kiedy Polska przystąpi do strefy euro - _ stwierdził.
"Premier osłabił pozycję ministra gospodarki" Opozycja komentuje decyzje Donalda Tuska, dotyczące rekonstrukcji rządu.
Tagi: zmiany w rządzie, rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz