Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstał film o walorach przyrodniczych Bytomia

0
Podziel się

Bytom, kojarzony głównie z przemysłem i szkodami górniczymi, ma także obszary
zielone, niezwykle cenne pod względem przyrodniczym - przypominają lokalne władze. Na zlecenie
urzędu powstał prezentujący te walory film.

bErJcJAR

Bytom, kojarzony głównie z przemysłem i szkodami górniczymi, ma także obszary zielone, niezwykle cenne pod względem przyrodniczym - przypominają lokalne władze. Na zlecenie urzędu powstał prezentujący te walory film.

To już drugi kilkunastominutowy film prezentujący tereny zielone Bytomia. Poprzedni, poświęcony 300-hektarowej Miechowickiej Ostoi Leśnej, powstał ponad rok temu i ma już kilkadziesiąt tysięcy odsłon na portalu YouTube i innych stronach internetowych. Tym razem lokalne władze postanowiły spopularyzować rezerwat Segiet, Suchogórski Labirynt Skalny i wyrobiska dolomitowe Blachówka.

"Jest miejsce w Bytomiu, gdzie nikt nie zagląda, nam się jednak udało dotrzeć tam z ekipą filmową kręcącą drugą część filmu o atrakcjach przyrodniczych Bytomia" - powiedział kierownik Referatu Przyrody Urzędu Miasta w Bytomiu Maciej Koźmiński.

bErJcJAT

Bytomscy urzędnicy przekonują, że wbrew stereotypom ich położone w centrum gęsto zaludnionej aglomeracji miasto ma wspaniałe tereny rekreacyjne i turystyczne, z malowniczymi widokami i rzadkimi gatunkami fauny i flory. Film nie jest w całości poświęcony zielonemu obliczu Bytomia. W jego pierwszej części mowa o organizowanych w mieście imprezach sportowych i kulturalnych.

Podobnie jak pierwszy film, tak i ten przygotowała firma Open Group ze Świętochłowic. Jej właściciel Łukasz Pereszczak powiedział PAP, że realizację zdjęć rozłożono na 10 miesięcy. Przez ten czas było 25 dni zdjęciowych. Tak jak poprzednio wykorzystano zdjęcia z powietrza, realizowane za pomocą oktokoptera, a także animacje trójwymiarowe.

"Staraliśmy się wykorzystać wszelkie dostępne narzędzia, by film był ciekawy od początku do końca. Zależy nam na tym, by widzowie chcieli oglądać go w całości" - powiedział Pereszczak. To zadanie - jak mówią przedstawiciele bytomskiego urzędu - udało się zrealizować w przypadku pierwszego filmu. Materiał o Miechowickiej Ostoi Leśnej 90 proc. internautów obejrzało od początku do końca.

Powstanie drugiego filmu kosztowało prawie 50 tys. zł. Produkcję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Podobnie jak poprzedni film o bytomskiej przyrodzie, także i ten można oglądać na stronie bytomskiego magistratu i w YouTube.(PAP)

bErJcJAZ

kon/ abe/

bErJcJBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)