Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Powstał Klub Technologa Tworzyw

0
Podziel się:

Edukacją i integracją technologów tworzyw sztucznych a także współpracą z
organizacjami zagranicznymi zajmować się ma nowo powstały Klub Technologa Tworzyw. Pod koniec marca
w Poznaniu odbędzie się zjazd założycielski organizacji.

Edukacją i integracją technologów tworzyw sztucznych a także współpracą z organizacjami zagranicznymi zajmować się ma nowo powstały Klub Technologa Tworzyw. Pod koniec marca w Poznaniu odbędzie się zjazd założycielski organizacji.

Według organizatorów przedsięwzięcia, ma to być największa organizacja przemysłu tworzyw sztucznych w Europie Centralnej. Klub został założony przez Politechnikę Poznańską oraz branżowe Wydawnictwo Business Image.

Jak powiedział PAP prezes klubu Waldemar Sobański, Polska jest szóstym rynkiem tworzyw w Europie, jednym z największych konsumentów maszyn i technologii przetwórstwa tworzyw w skali kontynentu. Na terenie kraju funkcjonuje kilka tysięcy firm przetwarzających tworzywa.

"Już teraz klub jest najliczniejszą organizacją szeroko rozumianego przemysłu polimerowego w Polsce oraz Europie Centralnej. W ciągu dwóch miesięcy w jego szeregi wstąpiło ponad 250 członków będących głównie technologami przetwórstwa tworzyw. Pod koniec 2011 r. powinniśmy liczyć ok. pół tysiąca członków" - powiedział.

Jak dodał, do klubu przystąpili m.in. przedstawiciele środowiska akademickiego, zajmujący się badaniami nad polimerami. Waldemar Sobański podkreślił, że współorganizator klubu, Politechnika Poznańska jest "czołowym w Polsce ośrodkiem kreowania nowoczesnej myśli technologicznej w biznesie polimerowym".

"Jeśli chodzi o technologie tworzyw sztucznych, Polska, niestety, nie należy do czołówki europejskiej. Mamy tu spory dystans do nadrobienia i Politechnika Poznańska jest jednym z niewielu ośrodków akademickich, który intensywnie pracuje nad zmniejszeniem tego dystansu. Uczelnia ta organizuje też renomowane studia podyplomowe dla specjalistów z przemysłu tworzyw sztucznych" - powiedział.

Według Sobańskiego, polskie firmy działające w tej dziedzinie gospodarki mogą się pochwalić wieloma autorskimi rozwiązaniami poprawiających konkurencyjność i efektywność produkcji. Brakuje jednak specjalistów w tej dziedzinie.

"Nie mamy kompleksowego systemu kształcenia specjalistów dla tej branży. To jest jeden z podstawowych celów klubu, by podnosić poziom wiedzy specjalistów przemysłu tworzyw w Polsce. Obecnie nie ma też wymiany specjalistów z Polski ze specjalistami z Europy i USA. Chcemy to zmienić" - powiedział.

Jak dodał, dzięki współpracy z organizacjami zagranicznymi oraz uczestnictwu w międzynarodowych programach edukacyjno-integracyjnych, członkowie klubu będą mieli możliwość zawodowego doskonalenia, poszerzania swojej wiedzy oraz wymiany praktycznych doświadczeń na międzynarodowym forum.

Zjazd założycielski klubu odbędzie się 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. (PAP)

rpo/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)