Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstał Małopolski Regionalny Fundusz Poręczeniowy

0
Podziel się

W Krakowie podpisano w piątek akt notarialny, ustanawiający Małopolski
Regionalny Fundusz Poręczeniowy. Celem funduszu, dysponującego kwotą 21,7 mln zł, jest ułatwienie
dostępu małopolskim przedsiębiorcom do kredytów bankowych i pożyczek.

bEhFaEOJ

W Krakowie podpisano w piątek akt notarialny, ustanawiający Małopolski Regionalny Fundusz Poręczeniowy. Celem funduszu, dysponującego kwotą 21,7 mln zł, jest ułatwienie dostępu małopolskim przedsiębiorcom do kredytów bankowych i pożyczek.

Udziałowcami spółki zostali Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego i Województwo Małopolskie. Udziałowcy zaangażują w fundusz łącznie 21,7 mln zł. Jak podkreślił marszałek Małopolski Marek Nawara, w 2013 r. będzie to już kwota ponad 70 mln zł.

"Dla władz województwa bardzo ważne jest tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które w swojej działalności muszą korzystać z kredytów. Aby zaciągnąć kredyt potrzebują poręczenia, jakie właśnie może im dać Małopolski Regionalny Fundusz Poręczeniowy" - powiedział Marek Nawara podczas uroczystości podpisania aktu notarialnego. Nawara wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe finansowe wzmocnienie Funduszu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

bEhFaEOL

Możliwość uzyskania środków europejskich pochodzących z Małopolskiego˙Regionalnego Programu Operacyjnego była istotnym argumentem na rzecz utworzenia Małopolskiego Funduszu Poręczeniowego. Konkurs jest już rozpisany, termin składania wniosków upływa 2 listopada br.

Celem działalności funduszu jest wspieranie rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego, mających siedzibę lub prowadzących swoją działalność na terenie województwa małopolskiego, poprzez udzielanie poręczeń i gwarancji ułatwiających im dostęp do kredytów i pożyczek oferowanych przez banki oraz inne instytucje finansowe.

Jak podkreślają władze województwa, efektem działalności funduszu będzie również promowanie wizerunku Małopolski jako regionu o konkurencyjnej i nowoczesnej gospodarce.

W Polsce działa blisko 70 funduszy poręczeniowych. Ponad 20 z nich to fundusze z udziałem Banku Gospodarstwa Krajowego. (PAP)

bEhFaEOR

hp/ mki/ gma/

bEhFaEPm
fundusze
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)