Notowania

dzieci
30.10.2010 11:27

Powstał nowy szlak "Małopolska Wieś dla Dzieci"

16 specjalnie wyselekcjonowanych gospodarstw agroturystycznych znalazło się na nowym szlaku w województwie małopolskim "Małopolska Wieś dla Dzieci".

Podziel się
Dodaj komentarz

16 specjalnie wyselekcjonowanych gospodarstw agroturystycznych znalazło się na nowym szlaku w województwie małopolskim "Małopolska Wieś dla Dzieci".

Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Elżbieta Kantor poinformowała, że właściciele wszystkich obiektów agroturystycznych, które znalazły się na szlaku, przygotowali specjalne atrakcje umożliwiające przyjęcie dzieci w różnym wieku.

Każdy obiekt posiada bezpieczny ogrodzony teren z placem zabaw, a część gospodarstw ma także dodatkowe atrakcje, jak park linowy czy basen. Właściciele gospodarstw hodują zwierzęta gospodarskie i domowe oraz prowadzą regionalną kuchnię z wykorzystaniem produktów z ekologicznych upraw.

Dzieci poprzez zabawę poznają m.in. tradycje i obyczaje wiejskie, małopolską przyrodę, a także legendy i opowieści związane z regionem. Właściciele gospodarstw proponują warsztaty edukacyjno-artystyczne, konkursy oraz wycieczki. Wszystkie zajęcia dla dzieci prowadzone są przez osoby posiadające wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne.

Z oferty gospodarstw agroturystycznych mali goście wraz z rodzicami mogą korzystać przez cały rok i spędzać tam zarówno weekendy, jak i całe wakacje.

Gospodarstwa zlokalizowane są: na Podhalu (Harklowa, Kluszkowce, Orawka), w okolicach Krakowa (Prądnik Korzkiewski, Wielka Wieś, Jurczyce), w Beskidzie Wyspowym (Żegocina, Iwkowa, Zakliczyn, Przyszowa, Owieczka, Świdnik), w Beskidzie Niskim (Łużna) oraz w Beskidzie Sądeckim (Barcice Dolne, Rytro, Tylicz).

"Małopolska Wieś dla Dzieci" przygotowana została przez Sądecką Organizację Turystyczną, a sfinansowana z budżetu województwa w ramach konkursu "Małopolska Gościnna".

Jak podkreśla Elżbieta Kantor, "Małopolska Wieś dla Dzieci" to już druga agroturystyczna oferta regionu, po cieszącym się wielką popularnością szlaku "Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami". (PAP)

rgr/ drag/

Tagi: dzieci, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz