Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstał podlaski komitet poparcia J.Kaczyńskiego

0
Podziel się

Samorządowcy, działacze społeczni, pracownicy naukowi białostockich
uczelni - w sumie siedemdziesiąt osób jest na liście, powołanego w sobotę w Białymstoku,
podlaskiego społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

bEgDjswl

Samorządowcy, działacze społeczni, pracownicy naukowi białostockich uczelni - w sumie siedemdziesiąt osób jest na liście, powołanego w sobotę w Białymstoku, podlaskiego społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

To komitet poparcia jego kandydatury w wyborach na urząd prezydenta. Jak mówiono na spotkaniu inaugurującym działalność komitetu, jest on złożony z "lokalnych autorytetów", które zgadzają się z "wizją Polski przedstawianą przez Jarosława Kaczyńskiego".

Na liście są m.in. rektor Politechniki Białostockiej prof. Tadeusz Citko, Józef Mozolewski, przewodniczący regionalnej "Solidarności oraz Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jest grupa samorządowców i pracowników naukowych białostockich uczelni, prywatni przedsiębiorcy, dyrektorzy kilku szkół.

bEgDjswn

"Jesteśmy przekonani, że wybór Jarosława Kaczyńskiego gwarantuje urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni" - głosi deklaracja komitetu.

"Polski nowoczesnej a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje, Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielonej, w której wszyscy obywatele odnajdują godne miejsce i możliwość rozwoju, a w życiu publicznym zapanuje atmosfera prawdy i szczerej troski o dobro wspólne" - napisano w podpisywanym w sobotę w Białymstoku dokumencie.

Podlaski komitet to kolejna taka inicjatywa - dotychczas podobne, zrzeszające osoby popierające kandydata PiS na prezydenta komitety, zorganizowane zostały w Małopolsce, na Mazowszu, Śląsku i Podkarpaciu. (PAP)

rof/ mok/

bEgDjswO
podlaskie
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)