Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.05.2010 13:57

Powstała Fundacja Polsko-Rosyjskie Pojednanie

Zbliżenie narodów polskiego i rosyjskiego przez działanie m.in. na rzecz zniesienia barier wizowych między Polską a Rosją to zadanie powołanej w piątek Fundacji Polsko-Rosyjskie Pojednanie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zbliżenie narodów polskiego i rosyjskiego przez działanie m.in. na rzecz zniesienia barier wizowych między Polską a Rosją to zadanie powołanej w piątek Fundacji Polsko-Rosyjskie Pojednanie. *

Jak powiedział w piątek podczas konferencji prasowej szef fundacji Rafał Gwóźdź, powstała ona pod wpływem "reakcji Rosjan na tragedię 10 kwietnia" oraz jest odpowiedzią na apel o pojednanie do obywateli Federacji Rosyjskiej odczytany przez aktora Daniela Olbrychskiego. "Chcemy żeby zmieniły się relacje między Polakami i Rosjanami" - deklaruje szef fundacji.

Fundacja jest inicjatywą obywatelską i nie korzysta z publicznych środków. W Radzie Fundacji - według jej szefa - znajdzie się wielu "przedstawicieli sztuki i kultury". Szef fundacji nie chciał podać jednak nazwisk. Mają być znane w ciągu tygodnia.

Fundacja, której statut ma trafić w najbliższych kilku dniach do sądu celem jej zarejestrowania, planuje organizację cyklicznych spotkań młodych Polaków i Rosjan. Pierwsze miałoby się odbyć w Katyniu. Będzie też m.in. inicjowała konferencje i sympozja naukowe. Założyciele fundacji chcą także wywrzeć wpływ na linie lotnicze, aby uruchomiły tańsze połączenia lotnicze między Moskwą a Warszawą.(PAP)

tgo/ la/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz