Notowania

medycyna
15.03.2010 14:56

Powstanie Zintegrowane Centrum Medycyny Ratunkowej w Krakowie

Zintegrowane Centrum Medycyny Ratunkowej powstanie do połowy 2012 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. W poniedziałek została podpisana umowa w sprawie dofinansowania inwestycji ze środków unijnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zintegrowane Centrum Medycyny Ratunkowej powstanie do połowy 2012 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. W poniedziałek została podpisana umowa w sprawie dofinansowania inwestycji ze środków unijnych.

Przedsięwzięcie będzie dofinansowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO). Jego całkowita wartość to ponad 75 mln zł, z czego unijna dotacja osiągnie ponad 62 mln zł.

"To jeden z najważniejszych kontraktów zawartych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Centrum, które utworzymy, pozwoli szybciej reagować na zagrożenia zdrowia mieszkańców" - ocenił marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara.

Dodał, że jest to jedyny tego typu projekt w regionie i jeden z nielicznych w skali kraju.

W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy budynek, który pomieści specjalistyczny oddział ratunkowy z zapleczem diagnostycznym i logistycznym wraz z wyposażeniem oraz lotniskiem dla śmigłowców.

W budynku znajdą się m.in. specjalistyczny oddział ratunkowy z zapleczem, oddziały: łóżkowe (m.in. oddział kardiologiczny, neurologiczny, udarowy, neurochirurgii i chirurgii urazowej), intensywna terapia, przychodnia, apteka szpitalna i recepcja. Dodatkowo przewiduje się utworzenie dwóch sal operacyjnych.

Budowa Zintegrowanego Centrum Medycyny Ratunkowej to kolejny projekt, na który szpital im. Jana Pawła II otrzymał unijne dofinansowanie. Pod koniec ubiegłego roku podpisano umowę na utworzenie w placówce Krakowskiego Centrum Badań i Technologii Medycznych. Projekt o wartości ponad 76 mln zł otrzymał ponad 61 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych w ramach MRPO.

Jednostka będzie się zajmować m.in. leczeniem chorób cywilizacyjnych oraz pracą naukowo-badawczą z wykorzystaniem najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii. Projekt jest realizowany przez dwa szpitale: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie.(PAP)

rgr/ abr/ jbr/

Tagi: medycyna, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz