Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożar na pokładzie okrętu podwodnego

0
Podziel się

Piętnastu rosyjskich marynarzy trafiło do szpitala - poinformowali śledczy.

Pożar na pokładzie okrętu podwodnego
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)
bErHcdDV

Pierwsze doniesienia o tym pożarze na pokładzie okrętu _ Tomsk _ mówiły, że nikt nie ucierpiał.

Pożar wybuchł podczas prac spawalniczych w stoczni Zwiezda koło Władywostoku. Jego gaszenie trwało około pięciu godzin. Operator stoczni informował w poniedziałek, że nikt nie odniósł obrażeń. Także minister obrony Siergiej Szojgu w raporcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina nie wspomniał o poszkodowanych.

Jednak we wtorek federalna Komisja Śledcza poinformowała, że _ uszczerbek na zdrowiu _ poniosło 15 marynarzy i że pozostają oni w szpitalu. Nie podano, o jakie konkretnie obrażenia chodzi.

bErHcdDX

Szojgu poinformował Putina, że pociski rakietowe, w które uzbrojony był _ Tomsk _ usunięto w 2009 roku, kiedy rozpoczęła się naprawa okrętu. Przedstawiciele władz podkreślali, że reaktor okrętu był wyłączony i że nie doszło do wycieku radioaktywnego.

W 2000 roku rosyjski okręt podwodny z napędem atomowym _ Kursk _ zatonął w Morzu Barentsa; zginęło wszystkich 118 marynarzy. W 2008 roku życie straciło 20 osób, kiedy na okręcie podwodnym _ Nerpa _ uruchomił się system gaśniczy, wypełniając wnętrze freonem.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja boi się ataku z Zachodu? W programie manewrów znalazły się m.in. walka z terrorystami i desantem obcych wojsk.
Siedemset osób trafi na bruk. Przez ekologów Kombinat celulozowo-papierniczy w Bajkalsku, od wielu lat oskarżany o zatruwanie najgłębszego na świecie jeziora Bajkał, został zamknięty.
Ostra krytyka. Rosja musi się tłumaczyć Rosja jest ostro krytykowana za przyjęcie ustawy dyskryminującej mniejszości seksualne. Dokument został przyjęty kilka miesięcy temu i oceniany jest przez międzynarodowe organizacje, jako przejaw homofobii.
bErHcdEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)