Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożar szpitala w Kalucie. 76 osób zginęło

0
Podziel się

Do pożaru doszło w Kalkucie na wschodzie Indii. Nie wiadomo, czy w budynku przebywają jeszcze ludzie.

Pożar szpitala w Kalucie. 76 osób zginęło
(PAP/ EPA)
bDIznPAl

[aktualizacja 11:10]

Do 76 wzrosła liczba zabitych w pożarze szpitala w Kalkucie na wschodzie Indii. Większość ofiar to pacjenci. Nie wiadomo, czy w budynku przebywają jeszcze ludzie - powiadomiła miejscowa policja. Początkowo informowano o 61 ofiarach śmiertelnych.

Lokalne stacje informacyjne pokazywały pacjentów na noszach oraz zdesperowanych krewnych, czekających przed budynkiem. Większość pacjentów przetransportowano do pobliskich szpitali. Według zarządcy szpitala w czasie, gdy wybuchł pożar, w budynku znajdowało się 160 pacjentów.

Strażacy, stojąc na drabinach, wybili szyby na niższych kondygnacjach siedmiopiętrowego budynku, aby wydobyć pacjentów, zanim uduszą się dymem. W ewakuacji pomagała policja.

bDIznPAn

Większość ofiar zginęła na skutek uduszenia - podał przedstawiciel lokalnych władz. Zdaniem służb ratunkowych bilans ofiar może jeszcze wzrosnąć. **

Zobacz także: ZOBACZ DRAMATYCZNE ZDJĘCIA Z MIEJSCA POŻARU:

Do gaszenia pożaru wysłano ponad 20 wozów strażackich; akcję ratowniczą utrudniały kłęby dymu spowijające budynek.

bDIznPAt

Zdaniem lokalnych władz pożar wybuchł we wczesnych godzinach porannych w podziemiach szpitala, gdzie magazynowano łatwopalne materiały takie jak butle z tlenem.

Policja wniosła pozew przeciwko szpitalowi, gdy na jaw wyszło, iż pracownicy szpitala porzucili chorych, gdy poczuli dym wydobywający się z piwnicy. - _ To bardzo poważne przestępstwo, podejmiemy stanowcze kroki _ - zapowiedział przedstawiciel władz stanowych Mamata Banerjee. **

Czytaj więcej o Indiach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t75489.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/indie;nie;wpuszcza;zagranicznych;supermarketow,52,0,983860.html) Oni nie pozwolą na handel w supermarketach Obecność zagranicznego kapitału handlowego jest tolerowana w tym kraju jedynie w odniesieniu do handlu hurtowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t96657.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/indie;chca;wiekszej;armii;boja;sie;chin,213,0,956373.html) Chcą 100 tys. nowych żołnierzy. Boją się Chin Wojsko planuje, by jego szeregi zasiliło dodatkowych 100 tys. żołnierzy. Zaproponowało też umieszczenie nowych oddziałów górskich i innych formacji bojowych na niespokojnym północnym wschodzie kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t92209.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstrzasajace;statystyki;plaga;w;indiach,128,0,953984.html) Tam co godzinę odbiera sobie życie 15 osób Kłopoty finansowe są przyczyną większości samobójstw wśród mężczyzn w Indiach.
bDIznPAO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)