Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pożary w polsce
14.10.2012 08:58

Pożar w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuowano kilkadziesiąt osób

Trzy osoby zostały poszkodowane, a 38 kolejnych ewakuowano po pożarze, który wybuchł w budynku przy ul. Piotra Skargi w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arekolek/CC/Flickr)

Trzy osoby zostały poszkodowane, a 38 kolejnych ewakuowano po pożarze, który wybuchł w budynku przy ul. Piotra Skargi w Kędzierzynie-Koźlu - poinformował dyżurny straży pożarnej.

Jak powiedział kpt. Łukasz Olejnik z opolskiej straży, pożar w Kędzierzynie-Koźlu wybuchł przed godz. 21. Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze pięciokondygnacyjnego budynku przy ul. Piotra Skargi. Trzy osoby zostały w nim poszkodowane - jedna z poparzeniami trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, dwie podtruły się tlenkiem węgla.

Kpt. Olejnik powiedział, że z budynku ewakuowano też 38 innych osób. Według dyżurnego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu Aleksandra Kłaka, przed północą część z nich wróciła do mieszkań, część znalazła nocleg u rodzin, a trzy zakwaterowano w jednym z kędzierzyńskich hoteli.

Z informacji strażaków wynika, że mieszkanie, w którym pojawił się ogień jest całkowicie zniszczone, ale konstrukcja budynku nie została uszkodzona. Tuż przed północą na miejscu zdarzenia nadal pracowali strażacy - sprawdzali, czy nie ma dodatkowych źródeł ognia. Na miejscu pracowało podczas gaszenia siedem zastępów straży.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar w Ursusie, jedna osoba nie żyje Dwie osoby uległy lekkiemu zaczadzeniu. Strażacy znaleźli w domu zwęglone zwłoki.
Monstrualny pożar. Nie mogą go opanować Ewakuowano ponad 40 tys. osób. Z ogniem walczy 25 wojskowych śmigłowców i 4 samoloty transportowe C-130.
Kolejna ofiara wypalania traw w Polsce Tylko wczoraj radomscy strażacy odebrali 80 zgłoszeń o pożarach związanych z wypalaniem traw.
Tagi: pożary w polsce, pożar, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz