Notowania

pożar
02.01.2013 17:37

Pożar we Francji. Pięć osób nie żyje

W pożarze, który wybuchł dziś nad ranem w sześciopiętrowym budynku mieszkalnym w Gennevilliers w regionie paryskim, zginęło pięć osób, a 18 zostało lekko rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gabiglass/sxc)

W pożarze, który wybuchł dziś nad ranem w sześciopiętrowym budynku mieszkalnym w Gennevilliers w regionie paryskim, zginęło pięć osób, a 18 zostało lekko rannych, w tym niemowlę - poinformowali strażacy.

Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł w mieszkaniu na czwartym piętrze, po czym rozprzestrzenił się piętro wyżej. W mieszkaniu na piątym piętrze zginęła cała rodzina - rodzice i troje nastolatków w wieku 12, 15 i 18 lat.

Gdy ogień zaczął zagrażać mieszkańcom ostatniego piętra, strażacy ewakuowali przy pomocy wysokiej drabiny siedem osób, w tym niemowlę, które zostało lekko ranne. Na razie nie wiadomo, co mogło być przyczyną pojawienia się ognia. Strażaków wezwała 80-letnia kobieta, w której mieszkaniu pojawił się ogień.

Z pożarem przez ponad dwie godziny walczyło 120 strażaków; dwóch spośród nich odniosło obrażenia. Do gaszenia pożaru użyto 30 jednostek. Budynek, w którym wybuchł pożar, został zbudowany w latach 70. ubiegłego wieku; dziesięć lat temu przeprowadzono w nim remont.

Czytaj więcej w Money.pl
Pożar w fabryce tekstyliów. Ponad 100 ofiar Walka z ogniem trwała około czterech godzin. Rano straż pożarna podała, że w spalonej budowli odnaleziono już co najmniej 121 ciał.
Czwórka małych dzieci zginęła w pożarze Zapaliło się mieszkanie w wielorodzinnym domu w niemieckim Saarbruecken.
Dramatyczny pożar pociągu. Już 47 ofiar Do co najmniej 47 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego pożaru jednego z wagonów pociągu w południowych Indiach.
Tagi: pożar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz