Notowania

pożary lasów
14.06.2013 08:02

Pożary lasów w USA. Dwie ofiary śmiertelne

Szalejące w stanie Kolorado pożary lasów nazwano już największymi w historii tego stanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Szalejące w stanie Kolorado pożary lasów nazwano już największymi w historii tego stanu. *

Żywioł zniszczył już co najmniej 360 domów a około 40 tysięcy osób dostało polecenie opuszczenia ich siedzib.

Jak dotychczas, strażakom udało się opanować pożary w zaledwie 5 proc. Płomienie podsycane są przez silne, zmieniające kierunek wiatry a panująca od dłuższego czasu dotkliwa susza powoduje, że pożar błyskawicznie pochłania drzewa i zarośla.

Zobacz zdjęcia z największego pożaru w historii stanu Kolorado
* fot: PAP/EPA
* fot: PAP/EPA
* fot: PAP/EPA
* fot: PAP/EPA
[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/gigantyczny-pozary-lasow-w-kolorado-g557841.html)
Straty już obecnie przewyższają spowodowane przez pożar z czerwca ub. roku w rejonie Waldo Canyon. Spłonęło wówczas 347 domów o wartości 353 mln dolarów. Dwie osoby poniosły śmierć.

Czytaj więcej informacji z USA w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/m234253.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czerwona;linia;zostala;przekroczona,150,0,1326230.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Czerwona linia przekroczona. USA interweniują CIA ustaliło, że wojsko Syryjskie użyło broni chemicznej przeciwko rebeliantom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/m251760.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/silne;wzrosty;na;wall;street,99,0,1326179.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Silne wzrosty na Wall Street Dane makro były dziś wsparciem dla byków. Były wystarczająco dobre by mówić, że gospodarka idzie do przodu, ale nie aż na tyle silne, by skłoniły Fed do ograniczania QE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/m273684.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pozar;lasu;w;stanie;kolorado;zmusil;tysiace;ludzi;do;ucieczki,1,0,1325313.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tysiące uciekają przed ogniem. Ewakuacja W pobliżu miasta Colorado Springs spłonęło już blisko 100 domów. Konieczna była też ewakuacja zakładu karnego.
Tagi: pożary lasów, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz