Notowania

wiadomości
13.12.2013 10:01

Poznań: 10 osób, w tym 3 dzieci, poszkodowanych w wypadku

# dochodzą okoliczności wypadku i skorygowana liczba rannych dzieci #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą okoliczności wypadku i skorygowana liczba rannych dzieci #

13.12. Poznań (PAP) - Dziesięć osób, w tym troje dzieci, zostało poszkodowanych w wypadku, do jakiego doszło w piątek rano w Poznaniu; zderzył się tam samochód osobowy z busem - poinformował PAP dyżurny straży pożarnej. Na miejscu wypadku ruchem kieruje policja.

Dyspozytor Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego zgłoszenie o wypadku otrzymał o godz. 6:46. Na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Santockiej osobowa toyota zderzyła się z mercedesem vito, który przewoził m.in. osoby niepełnosprawne.

"Samochód osobowy znajdował się na drodze podporządkowanej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi. Będziemy jeszcze potwierdzali te ustalenia" - powiedział PAP dyżurny straży pożarnej.

W wyniku zdarzenia trzech obywateli Ukrainy, jadących toyotą, oraz siedem osób z busa zostało przewiezionych do czterech poznańskich szpitali. "Stan trójki dzieci niepełnosprawnych jest stabilny. Wśród dorosłych są osoby, które są w poważnym stanie" - powiedział PAP rzecznik wielkopolskiego wojewody Tomasz Stube. Wcześniej informowano, że poszkodowanych w wypadku było czworo dzieci.(PAP)

mat/ bos/ mow/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz